YouTube
Rubrika

YouTube představil nové sociální funkce, chce lépe spojit youtubery s jejich fanoušky

Komentářů (0) YouTube

YouTube není jen o hudbě a videích se srandovními koťátky, ale čím dál více také o vloggerech. Ti jsou dnes všudypřítomnou složkou YouTube a jejich síla spočívá především v interakci s diváky, díky které vzniká mezi youtuberem a jeho divákem takový vztah, který televize vytvořit zkrátka nemůže. Až doposud bylo pro youtubery možné v rámci samotného YouTube se svými fanoušky komunikovat pouze v rámci komentářů pod videem. Nyní ale YouTube začíná nasazovat skutečné „sociální“ funkce, aby tuto komunikaci výrazně usnadnil. Novinka se jmenuje YouTube Community. (Pokračování textu…)

Více

První hra od českého youtubera dorazila do App Storu

Komentářů (0) YouTube

Víme, že mají youtubeři vlastní merchandise, vlastní drinky nebo komiksy. Nyní tady ale máme novinku, která v českém prostředí zatím nemá obdoby – první youtuberská hra pro iPhone. V té se vám představí Tomáš Touha coby 8bitová postavička. (Pokračování textu…)

Více

YouTube aktualizoval zprávu o boji proti internetovému pirátství, vyzdvihuje v ní své Content ID

Komentářů (0) YouTube

YouTube si svých tvůrců skutečně cení a ostatně – aby také ne. Právě tvůrci obsahu jsou to, co umožňuje YouTube existenci a co mu zaručuje příjem. Platforem pro tvůrce navíc rychle přibývá a konkurence rychle roste. Jednou z cest, jak o své tvůrce obsahu pečovat, je chránit jejich obsah a vymáhat porušování autorských práv. A právě v této oblasti je YouTube pravděpodobně stále jedničkou, což se snaží doložit i v aktualizované zprávě o boji proti internetovému pirátství. (Pokračování textu…)

Více

PewDiePie a další inkasovali peníze za vychvalování hry od Warner Bros.

Komentářů (0) YouTube

Na youtubové scéně se rýsuje skandál, který podrývá jeden ze základních principů youtuberingu – autenticitu. Podle zprávy americké Federální obchodní komise (FTC) totiž vydavatelství Warner Bros. platilo peníze úspěšným youtuberům za to, že ve svých videích chválili hru Middle Earth: Shadow of Mordor. Mezi youtubery byl i veleúspěšný PewDiePie, švédský „influencer“ s 46 miliony odběratelů, který údajně vydělává 7 milionů dolarů ročně. (Pokračování textu…)

Více

YouTube nabídne možnost vysílat živé video z mobilní aplikace

Komentářů (0) YouTube

Živé video vysílané z mobilního telefonu je čím dál oblíbenější a velký úspěch s ním sklízí Twitter a jeho Periscope, Facebook i Snapchat. YouTube proto rovněž přichází s možností vysílat přímo z telefonu, přičemž přenos půjde zahájit přímo z hlavní mobilní aplikace. Postačí klepnout na velké červené tlačítko a následně vyfotit snímek, který poslouží jako náhledový obrázek videa. (Pokračování textu…)

Více

Evropská komise se dohodla s Facebookem, Googlem a dalšími na kodexu chování na internetu

Komentářů (0) Facebook, Twitter, YouTube

Facebook, Twitter, YouTube a Microsoft se dnes na jednání s Evropskou komisí dohodly na společném kodexu chování v členských zemích Evropské unie. Dohoda, kterou dojednala česká eurokomisařka Věra Jourová, má stanovit jak budou gigantické webové služby na internetu nakládat s tzv. „hate speech“, tedy vyjadřováním nesnášenlivosti. (Pokračování textu…)

Více

YouTube Messenger přichází!

Komentářů (0) YouTube, Youtubeři

YouTube testuje novou funkci, která jej posune zase o kus blíže k sociálním sítím. Mezi vybrané uživatele vypustil YouTube Messenger, díky kterému lze chatovat a sdílet videa přímo v prostředí mobilní aplikace. Novinka se šíří zatím na základě pozvánky. Po jejím přijetí se v aplikaci objeví nová záložka a u každého videa nová ikona, která otevře chat vy můžete a reagovat na zaslané video jiným videem, napsat zprávu nebo poslat emoji. (Pokračování textu…)

Více

YouTube se převleče do Material designu, podívejte se, jak bude vypadat

Komentářů (0) YouTube

Google všechny své aplikace a služby převléká do moderního Material designu a změny se samozřejmě chystají i na YouTube. Populární videoportál Googlu by se redesignu dočkat v blízké době a příjemné je, že nový vzhled si lze prohlédnout již nyní. Přinášíme vám tedy prvních pár obrázků toho, jak bude YouTube vypadat.  (Pokračování textu…)

Více

Youtubeři v síti Tubrr mohou zdarma přistupovat k hudební knihovně Epidemic Sound

Komentářů (0) YouTube

Multikanálová síť Tubrr pro své partnery přichystala zajímavou novinku. Všichni, kdo mají svůj kanál v síti Tubrr, mohou nově zdarma přistupovat k obrovské hudební knihovně Epidemic Sound. Ta je určena přímo pro youtubery a obsahuje bohatou kolekci hudby pro jejich videa. (Pokračování textu…)

Více

10 perspektivních YouTube kanálů, které možná neznáte

Komentářů (0) YouTube

Na české a slovenské youtubové scéně existuje nepřeberné množství kanálů. Některé z nich si již svou popularity získaly a mají desetitisíce či statisíce odběratelů. Další kanály jsou sice zajímavé, ale zatím se o nich příliš neví a na průlom v podobě zisku vyššího počtu odběratelů jejich autoři teprve čekají.

(Pokračování textu…)

Více