Twitter
Rubrika

„Delší“ tweety přijdou již 19. září

Komentářů (0) Twitter

Poměrně dlouho kolující zvěsti o „prodloužení“ tweetů Twitter potvrdil již květnu. Nyní ale víme i přesné datum, kdy firma Jacka Dorseyho novinku spustí. Více prostoru pro vyjádření svých myšlenek a názorů budou mít uživatelé mikroblogovací sítě Twitter již od 19. září. (Pokračování textu…)

Více

Twitter konečně přichází s nočním režimem i na iPhone

Komentářů (0) Twitter

Po testování na Androidu a v betaverzi přichází noční režim Twitteru i na iPhone. Pokud tedy nyní zamíříte do záložky „Já“ a klepnete na ikonku ozubeného kolečka, měli byste mít možnost manuálně aktivovat tmavý režim šetrnější pro oči. Funkce se ale mezitím nerozšířila mezi všechny uživatele a ti méně šťastní si tedy budou muset ještě pár dnů či dokonce týdnů počkat. (Pokračování textu…)

Více

Twitter představil „Quality Filter“ pro skrývání urážek

Komentářů (0) Twitter

Urážlivé a útočné příspěvky patří na Twitteru k nejčastějším. Twitter se nyní pokouší eliminovat alespoň ty, které se dostanou až k očím jejich adresátů. V nastavení notifikací (které bude jedním klepnutím dostupné přímo ze záložky „Oznámení“) přibude nový filtr. Tento „Quality filter“ pracuje s informacemi o původu a chování účtů k určení těch „nekvalitních“ příspěvků. Ty se pak nebudou zobrazovat nejen v notifikacích, ale ani v dalších částech Twitteru. (Pokračování textu…)

Více

Twitter dále stagnuje, tržby rostly nejpomaleji od vstupu na burzu

Komentářů (0) Twitter

Tržby Twitteru se ve třetím kvartálu sice zvýšily, ale zaznamenaly nejnižší růst od vstupu firmy na burzu, který se uskutečnil v roce 2013. Meziročně vyrostly o 20 % na 602 milionů dolarů (14,8 miliardy korun). (Pokračování textu…)

Více

Twitter otevřel možnost ověření účtu všem uživatelům

Komentářů (0) Twitter

Známá modrá ikonka označující na Twitteru ověřený účet již není výsadou pro vyvolené. Nechat si ověřit svůj účet nyní může skrze speciální formulář teoreticky každý. Postačí vyplnit potřebné údaje, mít ověřený e-mail i telefonní číslo, nahrát řádnou profilovou fotografii a v neposlední řadě odůvodnit, proč ověřený účet potřebujete. Modrou ikonku pak získají ti, u nichž Twitter vyhodnotí, že je ověření jejich účtu „ve veřejném zájmu“. (Pokračování textu…)

Více

Ostuda pro Twitter. Hackeři se zmocnili účtu jeho šéfa

Komentářů (0) Twitter

Útoky hackerů na twitterové účty význačných osobností nejsou ničím výjimečným. Nedávno jsme vás informovali o napadení účtu Katy Perry a mediálně propíraná byla také napadení účtů Justina Biebera, Britney Spearsové či našeho premiéra Bohuslava Sobotky. Poslední podobný úspěch hackerů je ale pro Twitter obzvláště potupný. Hackeři se totiž zmocnili účtu samotného šéfa Twitteru Jacka Dorseyho. (Pokračování textu…)

Více

Twitter představil nálepky, půjde jimi obohatit sdílené obrázky

Komentářů (0) Twitter

Twitter rozšiřuje své možnosti práce s obrazovým obsahem, a to tak, že sdílené obrázky lze nyní obohatit o nálepky. Zezačátku jsou jich dostupné stovky a jsou mezi nimi jak standardní Unicode emotikony, tak i původní tvorba Twitteru. Mezi nálepkami se uživatel zorientuje díky kolekcím spojeným s určitým obdobím nebo událostí. Navíc se ale nálepky chovají stejně jako hashtagy. To znamená, že klepnutí na nálepku v publikovaném tweetu odhalí seznam všech tweetů na sociální síti, které danou nálepku obsahují. (Pokračování textu…)

Více

Twitter a Vine rozšiřují maximální délku videí na dvě minuty

Komentářů (0) Twitter

Vine je sociální síť, jejíž identitu definují šestisekundová opakující se videa. Twitter, vlastník Vineu, se rozhodl toto tak trochu změnit. (Pokračování textu…)

Více

Twitter má nové tlačítko pro zahájení živého vysílání skrze Periscope

Komentářů (0) Twitter

Periscope je aplikace Twitteru sloužící k živému vysílání videa. S Twitterem sdílí uživatelský účet, funkčně je na něm ale nezávislá. To také znamená, že uživatel Twitteru má celkem daleko k uživateli Periscope, musí totiž vědět o jeho existenci, musí mít staženou aplikaci a spouštět ji samostatně. (Pokračování textu…)

Více

Evropská komise se dohodla s Facebookem, Googlem a dalšími na kodexu chování na internetu

Komentářů (0) Facebook, Twitter, YouTube

Facebook, Twitter, YouTube a Microsoft se dnes na jednání s Evropskou komisí dohodly na společném kodexu chování v členských zemích Evropské unie. Dohoda, kterou dojednala česká eurokomisařka Věra Jourová, má stanovit jak budou gigantické webové služby na internetu nakládat s tzv. „hate speech“, tedy vyjadřováním nesnášenlivosti. (Pokračování textu…)

Více