Instagram
Rubrika

Chcete si Instagram užít na desktopu? Zkuste Ramme

Komentářů (0) Instagram

Desktopových prohlížečů Instagramu je bezpočet, ten od dánského vývojáře Terkelg s názvem „Remme“ má ale přesto potenciál stát se oblíbeným. Jeho strategie totiž nespočívá ve snažení se přitáhnout uživatele exotickým uživatelským rozhraním a funkcemi, ale v poskytnutí zkušenosti co nejbližší té, kterou uživatelé už dobře znají ze svých mobilních zařízení. Hlavní okno Ramme má tvar vertikálního obdélníku, jejíž většina je určena obsahu. Ten se zobrazuje úplně stejně jako v mobilní aplikaci Instagramu. Na rozdíl od něj je ale lišta se sekcemi sociální sítě umístěna vlevo, místo vespod. Ikonky jsou ovšem opět stejné a plní tutéž funkci. (Pokračování textu…)

Více

Instagram si znovu vypůjčil novou funkci od Snapchatu

Komentářů (0) Instagram

Facebook pokračuje v otevřeném implementování funkcí Snapchatu do Instagramu. Na začátku tohoto měsíce to byly „Stories“, nyní „Events“. Novinka se nachází v sekci „Prozkoumat“ a na základě preferencí daného uživatele sdružuje a nabízí mu obrázky a videa z určitých událostí, jako jsou koncerty nebo sportovní akce. Obdobná funkce Snapchatu se jmenuje „Live Stories“. (Pokračování textu…)

Více

Instagram již řadí příspěvky dle algoritmu

Komentářů (0) Instagram

V březnu začal Instagram testovat algoritmické řazení příspěvků a naznačil tak první odklon od tradičního chronologického řazení. Ve vzduchu visící změna přirozeně vyvolala vlnu nevole, ale Facebookem vlastněný Instagram si z toho podle všeho velké vrásky nedělá. Ode dneška totiž algoritmické řazení běží celosvětově pro všechny uživatele. (Pokračování textu…)

Více

Instagram testuje analytics pro firemní profily

Komentářů (0) Instagram

V Instagramu se dějí skutečně velké věci a řeč rozhodně není jen o redesignu aplikace a nové ikoně této oblíbené foto-sociální sítě spadající pod Facebook. Nejdříve Instagram začal pomalu testovat firemní profily, které se vyznačují mimo jiné tlačítkem „Contact“ pro přímé spojení s obchodníkem, a nyní přišlo na řadu testování funkce, po níž uživatelé roky volali a která má obrovský význam i právě v oblasti firemních intagramových účtů. Řeč je o in-app analytics. (Pokračování textu…)

Více

Instagram následuje Messenger, nové tlačítko Contact spojí firmu se zákazníkem

Komentářů (0) Instagram

Instagram je nejen stále populárnější sociální sítí, ale také čím dál silnějším marketingovým nástrojem. O tom, že Facebook Marka Zuckerberga vidí ve spojování firem a jejich zákazníků velký potenciál není sporu a ukázalo se to ostatně již při představení takzvaných chatovacích robotů pro Facebook Messenger. Přímé spojení mezi firmou a zákazníkem má být ale evidentně cestou i pro Instagram, což ukazuje testování nového tlačítka Contact. (Pokračování textu…)

Více

Desetiletý Fin objevil bezpečnostní díru v Instagramu, inkasoval 10 000 dolarů

Komentářů (0) Instagram

Finský školák Jani objevil na Instagramu bezpečnostní díru, díky které se mohl do této populární foto-sociální sítě nabourat a mazat komentáře uživatelů. Facebook, pod který Instagram organizačně spadá, mu za nahlášení chyby vyplatil odměnu 10 000 dolarů. Jani se tak stal nejmladším člověkem, který za hacknutí produktů Facebooku dostal zaplaceno.  (Pokračování textu…)

Více

Instagram spouští novou podobu záložky Explore, soustředí se na video

Komentářů (0) Instagram

Facebook to s videem myslí skutečně vážně, což se projevuje i v nejnovější verzi aplikace Instagram. V záložce určené pro objevování nového obsahu se na Instagramu nyní na prominentním místě objevují právě videa. Ta navíc uživatel může třídit dle tématu a snáze tak objevovat nové zajímavé tvůrce. Novinkou v sekci Explore je také mřížka s doporučenými kanály, ve které naleznete další výčet videí řazených dle jednotlivých témat. (Pokračování textu…)

Více

Videa na Instagramu budou moci mít 60 sekund

Komentářů (0) Instagram

Známá foto-sociální síť Instagram na svém blogu oznámila, že v posledních šesti měsících narostla doba, kterou její uživatelé tráví sledováním videí, o úctyhodných 40 procent. A právě na tuto skutečnost vedení Instagramu reaguje navýšením původního limitu na délku videa z 30 sekund na 60. (Pokračování textu…)

Více

Papež František je na Instagramu, milion sledujících nasbíral za 12 hodin

Komentářů (0) Instagram

Papež František je v mnohých ohledech mužem skutečně moderním a papežský úřad je od jeho nástupu do funkce k veřejnosti otevřenější než kdy dřív. To dokazuje i papežův nový instagramový účet s názvem Franciscus. (Pokračování textu…)

Více

Instagram následuje Facebook, příspěvky bude řadit algoritmicky

Komentář (1) Instagram

V novém příspěvku na svém blogu Instagram zveřejnil informaci, že již brzy přepracuje systém, kterým jsou na této populární foto-sociální síti řazeny příspěvky. Uživatelům Instagramu totiž prý denně unikne zhruba 70 procent příspěvků, které by je zajímaly. A právě s tím chce Instagram bojovat za pomoci nového algoritmického řazení, který používá například Facebook. (Pokračování textu…)

Více