Facebook
Rubrika

Podle nových uživatelských podmínek bude WhatsApp sdílet data s Facebookem

Komentářů (0) Facebook

Ve čtvrtek byly aktualizovány uživatelské podmínky WhatsApp. Naštěstí neobsahují nic, co by mohlo vést například k zotročování svých uživatelů, banálními ovšem změny také nejsou. WhatsApp bude sdílet některá data s Facebookem. Důvody jsou zlepšování služeb, lepší boj se spamem a přirozeně také cílená reklama. O obsah zpráv se uživatelé bát nemusí, jelikož je šifrován end-to-end (nikdo kromě odesílatele a příjemce je není schopen přečíst) a telefonní čísla uživatelů WhatsApp nebudou sdílena na Facebooku, ani se zadavateli reklam. (Pokračování textu…)

Více

Facebook nadále rychle roste, za kvartál téměř ztrojnásobil zisk

Komentářů (0) Facebook

Facebooku se nadále daří a firma Marka Zuckerberga ve druhém čtvrtletí téměř ztrojnásobila svůj čistý zisk na 2,1 miliardy dolarů (zhruba 51 miliard korun). Výsledky překonaly i optimistická očekávání analytiků, v důsledku čehož o více než 6 procent vyrostla i cena akcií, které se tak dostaly na rekordní maximum. (Pokračování textu…)

Více

Facebook Messenger má miliardu aktivních uživatelů

Komentář (1) Facebook

Facebook Messengr již měsíčně využívá miliarda lidí, což znamená, že Facebook nabízí hned tři aplikace s uživatelskou základnou převyšující magickou miliardovou hranici. Po hlavní aplikaci Facebooku se miliardou uživatelů letos v únoru pochlubil komunikátor WhatsApp a nyní tedy tento počet měsíčně aktivních uživatelů pokořil i Messenger. (Pokračování textu…)

Více

Facebook u Messengeru testuje koncové šifrování, přijít má již během léta

Komentářů (0) Facebook

Komunikační nástroje založené na koncovém (end-to-end) šifrování jsou v kurzu. Snad každý uživatel chce mít pod kontrolou to, co si píše s ostatními. K šifrovaným komunikátorům se proto s vysokou pravděpodobností zařadí i jedna z nejpopulárnějších aplikací k zasílání textů – Facebook Messenger. (Pokračování textu…)

Více

WhatsApp zprostředkuje 100 milionů hovorů denně

Komentářů (0) Facebook

Také další služba Facebooku v uplynulém týdnu informovala o svém úspěchu. WhatsApp představil hlasové hovory v dubnu minulého roku a nyní zprostředkuje průměrně 100 milionů hovorů denně. Vzhledem k tomu, že má WhatsApp miliardu uživatelů, toto číslo se nemusí zdát až tak vysoké. Mnohem zavedenější Skype má ale 300 milionů uživatelů měsíčně, takže je dost možné, že denně zprostředkuje méně hovorů než WhatsApp. (Pokračování textu…)

Více

Facebook Live bude brzy obohacen o dynamické masky z MSQRD

Komentářů (0) Facebook

V březnu letošního roku Facebook koupil Masquerade, společnost stojící za MSQRD. Učinil to se záměrem co nejlépe konkurovat Snapchatu a jeho animovaným dynamickým efektům, které sledují objekty v obraze a aplikují na ně animované prvky. Facebook MSQRD s velmi podobnou funkčností nyní začal postupně implementovat do živých vysílání videí Facebook Live.  (Pokračování textu…)

Více

Instagram má 500 milionů měsíčně aktivních uživatelů

Komentářů (0) Facebook

Ačkoliv Instagram v současnosti zůstává svým konceptem se statickými fotografiemi a krátkými videi s fotografickými efekty poněkud mimo hlavní proud sociálních služeb, jeho popularita i nadále roste. V tomto týdnu ohlásil, že má 500 milionů měsíčně a 300 milionů denně aktivních uživatelů. 80 % z nich se nachází za hranicemi USA. (Pokračování textu…)

Více

Messenger nabídne nový „inbox“, zahájit konverzaci bude ještě snazší

Komentářů (0) Facebook

featured1

Facebook pomalu vypouští do App Storu novou verzi svého Messengeru. V rámci té přichází úplně nová podoba domovské obrazovky, která nyní nabídne nejen prostý přehled konverzací, ale také rychlý přístup k oblíbeným kontaktům a lidem, kteří jsou právě aktivní. Na nové výchozí obrazovce, kterou Facebook nyní nazývá „Home“, navíc najdete i přehled lidí, kteří mají v daný den narozeniny. (Pokračování textu…)

Více

Facebook lidem dále nutí Messenger, z mobilního webu zprávu brzy nepošlete

Komentářů (0) Facebook

Když Facebook v srpnu roku 2014 poprvé začal vyvíjet na uživatele nátlak, aby začali využívat Messenger, vyvolal mnoho vášní. Facebook tehdy znemožnil komunikovat prostřednictvím hlavní mobilní aplikace pro Android i iOS a někteří zareagovali tak, že začali místo aplikace využívat mobilní verzi webové stránky Facebooku, kde chat i nadále fungoval. To se ale nyní změní a zprávu již nepůjde odeslat ani odtud. (Pokračování textu…)

Více

Facebook údajně pracuje na koncovém šifrování pro svůj Messenger

Komentářů (0) Facebook

Podle posledních zpráv reportérů z The Guardian Facebook pracuje na vývoji koncového šifrování, které by mohli využít uživatelé jeho Messengeru. Aplikace by v budoucnu měla nabídnout speciální „inkognito“ mód, v rámci kterého by šifrovaná komunikace probíhala. Zabezpečení by tedy nebylo aplikováno plošně na veškerou komunikaci, jako je tomu nyní například u WhatsApp, ale pouze tehdy, když by si to uživatel výslovně přál.  (Pokračování textu…)

Více