YouTube představil nové sociální funkce, chce lépe spojit youtubery s jejich fanoušky

Komentářů (0) YouTube

YouTube není jen o hudbě a videích se srandovními koťátky, ale čím dál více také o vloggerech. Ti jsou dnes všudypřítomnou složkou YouTube a jejich síla spočívá především v interakci s diváky, díky které vzniká mezi youtuberem a jeho divákem takový vztah, který televize vytvořit zkrátka nemůže. Až doposud bylo pro youtubery možné v rámci samotného YouTube se svými fanoušky komunikovat pouze v rámci komentářů pod videem. Nyní ale YouTube začíná nasazovat skutečné „sociální“ funkce, aby tuto komunikaci výrazně usnadnil. Novinka se jmenuje YouTube Community. (Pokračování textu…)

Více

„Delší“ tweety přijdou již 19. září

Komentářů (0) Twitter

Poměrně dlouho kolující zvěsti o „prodloužení“ tweetů Twitter potvrdil již květnu. Nyní ale víme i přesné datum, kdy firma Jacka Dorseyho novinku spustí. Více prostoru pro vyjádření svých myšlenek a názorů budou mít uživatelé mikroblogovací sítě Twitter již od 19. září. (Pokračování textu…)

Více

První hra od českého youtubera dorazila do App Storu

Komentářů (0) YouTube

Víme, že mají youtubeři vlastní merchandise, vlastní drinky nebo komiksy. Nyní tady ale máme novinku, která v českém prostředí zatím nemá obdoby – první youtuberská hra pro iPhone. V té se vám představí Tomáš Touha coby 8bitová postavička. (Pokračování textu…)

Více

Twitter konečně přichází s nočním režimem i na iPhone

Komentářů (0) Twitter

Po testování na Androidu a v betaverzi přichází noční režim Twitteru i na iPhone. Pokud tedy nyní zamíříte do záložky „Já“ a klepnete na ikonku ozubeného kolečka, měli byste mít možnost manuálně aktivovat tmavý režim šetrnější pro oči. Funkce se ale mezitím nerozšířila mezi všechny uživatele a ti méně šťastní si tedy budou muset ještě pár dnů či dokonce týdnů počkat. (Pokračování textu…)

Více

Chcete si Instagram užít na desktopu? Zkuste Ramme

Komentářů (0) Instagram

Desktopových prohlížečů Instagramu je bezpočet, ten od dánského vývojáře Terkelg s názvem „Remme“ má ale přesto potenciál stát se oblíbeným. Jeho strategie totiž nespočívá ve snažení se přitáhnout uživatele exotickým uživatelským rozhraním a funkcemi, ale v poskytnutí zkušenosti co nejbližší té, kterou uživatelé už dobře znají ze svých mobilních zařízení. Hlavní okno Ramme má tvar vertikálního obdélníku, jejíž většina je určena obsahu. Ten se zobrazuje úplně stejně jako v mobilní aplikaci Instagramu. Na rozdíl od něj je ale lišta se sekcemi sociální sítě umístěna vlevo, místo vespod. Ikonky jsou ovšem opět stejné a plní tutéž funkci. (Pokračování textu…)

Více

Podle nových uživatelských podmínek bude WhatsApp sdílet data s Facebookem

Komentářů (0) Facebook

Ve čtvrtek byly aktualizovány uživatelské podmínky WhatsApp. Naštěstí neobsahují nic, co by mohlo vést například k zotročování svých uživatelů, banálními ovšem změny také nejsou. WhatsApp bude sdílet některá data s Facebookem. Důvody jsou zlepšování služeb, lepší boj se spamem a přirozeně také cílená reklama. O obsah zpráv se uživatelé bát nemusí, jelikož je šifrován end-to-end (nikdo kromě odesílatele a příjemce je není schopen přečíst) a telefonní čísla uživatelů WhatsApp nebudou sdílena na Facebooku, ani se zadavateli reklam. (Pokračování textu…)

Více

Pinterest koupil Instapaper

Komentářů (0) Ostatní

Instapaper byl jednou z prvních aplikací, které uměly ukládat články z webu pro pozdější offline přístup. Od svého vzniku nyní už podruhé dostal nový domov. V roce 2013 aplikaci koupila firma Betaworks a v uplynulém týdnu se přesunul pod křídla Pinterestu. Ačkoliv je Pinteres charakteristický spíše vizuálním obsahem, už v roce 2013 představil záložky pro články.  (Pokračování textu…)

Více

Apple se chce znovu probít do sociálního světa, inspirací má být Snapchat

Komentářů (0) Ostatní

Sociální média nenechávají Apple klidným ani teď. Po jistých neúspěších na tomto poli se chystá nová iniciativa, která má těžit ze základních principů Snapchatu. Informuje o tom s odkazem na své solidní zdroje Mark Gurman z Bloombergu. (Pokračování textu…)

Více

Twitter představil „Quality Filter“ pro skrývání urážek

Komentářů (0) Twitter

Urážlivé a útočné příspěvky patří na Twitteru k nejčastějším. Twitter se nyní pokouší eliminovat alespoň ty, které se dostanou až k očím jejich adresátů. V nastavení notifikací (které bude jedním klepnutím dostupné přímo ze záložky „Oznámení“) přibude nový filtr. Tento „Quality filter“ pracuje s informacemi o původu a chování účtů k určení těch „nekvalitních“ příspěvků. Ty se pak nebudou zobrazovat nejen v notifikacích, ale ani v dalších částech Twitteru. (Pokračování textu…)

Více

Instagram si znovu vypůjčil novou funkci od Snapchatu

Komentářů (0) Instagram

Facebook pokračuje v otevřeném implementování funkcí Snapchatu do Instagramu. Na začátku tohoto měsíce to byly „Stories“, nyní „Events“. Novinka se nachází v sekci „Prozkoumat“ a na základě preferencí daného uživatele sdružuje a nabízí mu obrázky a videa z určitých událostí, jako jsou koncerty nebo sportovní akce. Obdobná funkce Snapchatu se jmenuje „Live Stories“. (Pokračování textu…)

Více