YouTube představil nové sociální funkce, chce lépe spojit youtubery s jejich fanoušky

Komentářů (0) YouTube

YouTube není jen o hudbě a videích se srandovními koťátky, ale čím dál více také o vloggerech. Ti jsou dnes všudypřítomnou složkou YouTube a jejich síla spočívá především v interakci s diváky, díky které vzniká mezi youtuberem a jeho divákem takový vztah, který televize vytvořit zkrátka nemůže. Až doposud bylo pro youtubery možné v rámci samotného YouTube se svými fanoušky komunikovat pouze v rámci komentářů pod videem. Nyní ale YouTube začíná nasazovat skutečné „sociální“ funkce, aby tuto komunikaci výrazně usnadnil. Novinka se jmenuje YouTube Community.

YouTube_adds_new_social_features

Funkce YouTube Community spočívá primárně v nové záložce, která je součástí kanálu youtubera. V rámci této záložky existuje jakási zeď příspěvků, kam může tvůrce pro své fanoušky vkládat různé statusy, GIFy, obrázky, vysílat živá videa atp. Nové příspěvky se zobrazí ve feedu fanoušků kanálu a možné je dokonce nastavit si upozornění na posty konkrétního tvůrce.

YouTube touto funkcí soupeří primárně s Facebookem, který se ho v oblasti videa snaží dohnat a v oblasti sociálních interakcí má naopak značný náskok. YouTube Community je ovšem zatím ve fázi beta a využívat ho mohou jen vybraní youtubeři.

Zdroj: The Verge