„Delší“ tweety přijdou již 19. září

Komentářů (0) Twitter

Poměrně dlouho kolující zvěsti o „prodloužení“ tweetů Twitter potvrdil již květnu. Nyní ale víme i přesné datum, kdy firma Jacka Dorseyho novinku spustí. Více prostoru pro vyjádření svých myšlenek a názorů budou mít uživatelé mikroblogovací sítě Twitter již od 19. září.

Ačkoliv bude mít uživatel Twitteru k vyjádření svých myšlenek stále jen oněch magických 140 znaků, jeho sdělení bude moci být delší než doposud. Do limitu se totiž nově nebudou počítat odkazy na web ani multimediální obsah v podobě obrázků, videí, GIFů či anket.

Více prostoru navíc budete mít i při odpovídání na cizí tweet. Až doposud vám totiž znak sebralo označení adresáta odpovědi na začátku tweetu, k čemuž již docházet nebude.Klasické zmínky (@mentions) uvnitř tweetu vám ovšem prostor ze 140znakového limitu ukrojí i nadále.

V souvislosti se zatraktivněním Twitteru, kterému se nedaří získávat nové uživatele a na burze se mu hrubě nedaří, se mluvilo i o úplném zrušení 140znakového limitu. Šéf Twitteru nicméně takovou změnu zavrhl s tím, že by tím byla popřena podstata Twitteru a nabouráno to, co na něm mají jeho uživatelé nejraději.