Facebook Messenger má miliardu aktivních uživatelů

Komentář (1) Facebook

Facebook Messengr již měsíčně využívá miliarda lidí, což znamená, že Facebook nabízí hned tři aplikace s uživatelskou základnou převyšující magickou miliardovou hranici. Po hlavní aplikaci Facebooku se miliardou uživatelů letos v únoru pochlubil komunikátor WhatsApp a nyní tedy tento počet měsíčně aktivních uživatelů pokořil i Messenger.

V letošním roce Messenger roste skutečně rapidně. Posledních 100 milionů aktivních uživatelů mu přibylo jen během posledních tří měsíců a ještě v lednu měla služba „jen“ 800 milionů aktivních uživatelů. Při pohledu na tato čísla tedy není divu, že se Messenger stal i druhou nejúspěšnější iOS aplikací všech dob (po Facebooku). Jen na Androidu navíc aplikace zaznamenala již přeš miliardu stažení.

Facebook vidí pro Messenger vedle spojování jednotlivců velký potenciál také ve zprostředkovávání komunikace mezi firmami a jejich zákazníky. Důležitou statistikou je proto pro firmu také to, že je mezi firmami a jejich zákazníky skrze Messenger odeslána denně miliarda zpráv. Počet tzv. „botů“, které mají tuto komunikaci přivést na další úroveň, vzrostl za posledních dvacet dní z 11 na 18 tisíc.

Za pozornost stojí i to, že skrze Messenger je denně posláno 22 milionů GIFů a měsíčně 17 miliard fotografií. „Jako součást naší cesty k této miliardě jsme se zaměřili na vytváření toho nejlepšího zážitku z moderní komunikace,“ řekl při zveřejňování čísel týkajících se Messengeru jeho šéf David Marcus.

Zdroj: The Verge
Sdílejte...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
 • Jiří Ans

  Tak jakože sorry, ale ty čísla jsou jen díky tomu, že násilně zakázal/zakazuje přístup z web verze, samostatné aplikace FB.

  Osobně
  nechápu, z jakého důvodu nutí uživatele a jednu věc kouskuje do třech
  appek. O kraviny typu stories, layers (ukradnuté funkce od Snapchatuú),
  gify, volání, sms – v žádném případě zájem nemám. Naštěstí telefon
  rootnutý, práva víc než osekané (i na úrovni services), a pokud vidím
  reklamu na FB/IG – okamžitě stránku blokuju a reklamu nahlašuju jako
  spam.

  Reklamu si platí jen neschopnej ubožák. Fungující věci si reklamu udělají sami.