Snapchat přepracoval funkci Discover a umožňuje odebírat oblíbené kanály

Komentářů (0) Ostatní

Uživatelsky populární a „trendy“ sociálně-mediální síť Snapchat se dočkala další aktualizace. Změnami prošly sekce Stories a Discover, které jsou nyní přehlednější a mnohem více na očích všech uživatelů.

snapchat-discover-old-vs-new

Funkce Discover – stará a nová podoba

Nejvýraznější prvkem nového vzhledu jsou velké dlaždicové ikony, a to jak v sekci Stories, tak i v sekci Discover. Vydavatel může pomocí těchto grafických prvků nabídnout svůj vizuální obsah uživatelům v mnohem přístupnější formě a zvýšit si tak viditelnost.

Stále populárnější se na Snapchatu se také stává vysílání živých přenosů, takzvaných Live Stories. To sice žádnou výraznou změnou v nové aktualizaci neprošlo, avšak opět se nabídlo uživatelům přístupněji. Live Stories lze totiž najít ihned pod Recent Updates, což má především za úkol strhnutí větší pozornosti ze strany uživatelů. K živému vysílání se lze přímo dostat z obou hlavních stránek.

Zajímavou novinku je odebírání oblíbených kanálů. Uživatelé mají nyní možnost vidět obsah svých odebíraných kanálů v sekci Stories ihned pod zveřejněnými obrázky nebo videi od svých přátel. Pokud by daný kanál neodebírali, bude se nadále objevovat na stránce Discover. Kanál lze odebírat stisknutím a dlouhým podržením prstu na danou „story“.

Uvedené změny jsou zřejmým indikátorem toho, že společnost chce nadále posilovat své jméno na základě reklamy, což je v aktuální době hlavní zdroj příjmů Snapchatu. Především odběr kanálů k tomu má jasně napomoci. Na Snapchatu se mimo jiné objevují velké firmy jako Buzzfeed, MTV či Mashable a podle všeho chce tato populární sociální síť svou základnu podobných jmen ještě rozšířit.

VIA jablickar.cz (Filip Houska)