Facebook lidem dále nutí Messenger, z mobilního webu zprávu brzy nepošlete

Komentářů (0) Facebook

Když Facebook v srpnu roku 2014 poprvé začal vyvíjet na uživatele nátlak, aby začali využívat Messenger, vyvolal mnoho vášní. Facebook tehdy znemožnil komunikovat prostřednictvím hlavní mobilní aplikace pro Android i iOS a někteří zareagovali tak, že začali místo aplikace využívat mobilní verzi webové stránky Facebooku, kde chat i nadále fungoval. To se ale nyní změní a zprávu již nepůjde odeslat ani odtud.

Messenger-push

Pokud se nyní budete pokoušet přistoupit ke svým zprávám skrze mobilní Facebook, ještě to půjde, ale vyskočí na vás upozornění, že se vaše konverzace přesouvají do Messengeru a již brzy k nim bude možné přistupovat pouze odtud. Facebook rozhodnutí ospravedlňuje tím, že chce svým uživatelům poskytnout „tu nejlepší zkušenost“. Jen v Messengeru jsou navíc dostupné všechny nové funkce a možnosti, jak interakci s ostatními uživateli obohatit.

Motivy Facebooku jsou jasné. Messenger je zkrátka ideálním způsobem, jak k uživatelům pohodlně dostávat všechny nové funkce včetně chatovacích botů, mobilního placení, emotikonů, GIFů a podobně. Vzdor některých uživatelů je ale rovněž pochopitelný. Mnozí z nich považují Facebook za „Velkého bratra“, kterému nechtějí povolit přístup ke svému fotoaparátu či mikrofonu. Jiné zase trápí náročnost aplikací Facebooku na hardware telefonu, ať už jde o paměť, nebo o baterii.

Zdroj: Mashable