Twitterového účtu Katy Perry se zmocnil hacker

Komentářů (0) Twitter

Vůbec nejsledovanější účet na Twitteru s neuvěřitelnými 89 miliony sledujícími byl napaden hackery. Fanoušci popové hvězdy tak mohli být právem zmateni, když se pod jejím jménem objevila smršť prapodivných tweetů. Příspěvky byly poměrně rychle staženy a nyní by již účet měl být zpět v plné moci zpěvačky či jejího týmu.

Vypadá to, že by za útokem mohl stát twitterový účet @sw4ylol. Na ten totiž jeden z tweetů Katy Perry z doby napadení účtu odkazuje, a to následovně: „haha follow @sw4ylol #hackersgonnahack.“ Tento účet byl založen v Rumunsku a první tweet z něj byl zveřejněn 29. května. Stejný uživatel na twitteru zveřejnil také odkaz na na SoundCloud na údajnou novou píseň Katy Perry. Ta byla SoundCloudem následně stažena, a to na žádost Universal Music Group.

Kauza je jen dalším důkazem toho, že žádný internetový účet není stoprocentně bezpečný, a to zvláště v případě, že jste celebrita. Hackeři se již v minulosti zmocnili například účtů Justina Biebera, Britney Spearsové či našeho premiéra Bohuslava Sobotky. Tento měsíc navíc Twitter zveřejnil informaci o úniku dat z roku 2013, který se dle analytiků mohl týkat až 65 milionů uživatelů.

Zdroj: TechCrunch