Potvrzeno, do 140 znaků tweetu se nebude počítat mediální obsah ani uživatelská jména

Komentář (1) Twitter

O tom, že se Twitter se největší pravděpodobností chystá vyčlenit z limitu pro délku tweetu odkazy na mediální obsah, jsme vám již psali. Nyní ovšem firma Jacka Dorseyho novinku oficiálně potvrdil a přidal ještě další dobré zprávy navíc. Počítat se nebudou ani uživatelská jména umístěná na začátku odpovědi na tweet a přibude také možnost retweetovat sebe sama.

TweetStructure

Ačkoliv bude mít uživatel Twitteru k vyjádření svých myšlenek stále jen oněch magických 140 znaků, jeho sdělení přeci jen bude moci být delší než doposud. Do limitu se totiž nově nebudou počítat odkazy na web ani multimediální obsah v podobě obrázků, videí, GIFů či anket. Více prostoru navíc budete mít i při odpovídání na cizí tweet. Až doposud vám totiž znak sebralo označení adresáta odpovědi na začátku tweetu, k čemuž již docházet nebude.

Klasické zmínky (@mentions) uvnitř tweetu vám ovšem prostor ze 140znakového limitu ukrojí i nadále. Navzdory původním předpokladům je navíc bohužel zřejmé, že webové odkazy se do limitu počítat budou. Pokud tedy k tweetu přiložíte odkaz na webový článek či třeba fotografii z Instagramu, z limitu vám ubude 24 znaků. Z limitu jsou tedy vyjmuta pouze ta média, která jsou nahrána přímo na Twitter.

Další oficiálně oznámenou novinkou je, že bude možné retweetovat vlastní tweety. Pokud tedy budete chtít znovu poslat do světa svůj starší tweet, nebudete ho již muset publikovat celý znovu, postačí ho retweetovat.

Změny mají přijít během příštích měsíců, a to jak na web Twitteru a do jeho aplikací pro mobilní platformy, tak i do alternativních aplikací, jako je třeba Tweetbot. Twitter totiž již nyní vývojářům poskytuje příslušnou dokumentaci, která líčí, jak novinky implementovat.

Zdroj: The Next Web