Allo a Duo jsou dvě nové komunikační aplikace Googlu

Komentářů (0) Ostatní

Před několika dny se konala vývojářská konference Google I/O, kde Google představuje nové verze svých operačních systémů, služby, produkty apod. Mezi největší novinky letošního Google I/O patří aplikace Allo a Duo. Obě používají telefonní číslo uživatele. Nevyžadují tedy Google účet a lze je používat pouze na mobilních zařízeních. Allo komunikuje pomocí textu, emotikon, nálepek a obrázků, Duo pomocí videa.

BN-OB928_GOOGAP_P_20160518153601

Allo má tři hlavní aspekty. Za prvé je to celkem klasická, designově i uživatelsky jednoduchá komunikační aplikace s několika malými zvláštnostmi. Při posílání textu lze při podržení tlačítka „odeslat“ změnit velikost textu (Google tomu říká WhisperShout), posílané fotografie se zobrazí přes celý displej a přímo v aplikaci na ně může uživatel prstem kreslit.

Za druhé je do Allo integrovaný osobní asistent Google. S ním si lze popovídat přímo, dotazovat se na různé věci, požádat ho o rezervování místa v restauraci přes OpenTable nebo si s ním popovídat jako s chatbotem. Google ale může být také součástí konverzací s reálnými lidmi. Nabídne například rychlé odpovědi (v demonstraci Google po obdržení fotografie z promoce nabídl reakci „Gratuluji!“), které působí o poznání sofistikovaněji, než nabídky odpovědí v iMessage. Google se může zapojit i přímo, například odpovídat na otázky obou stran nebo nabízet místa k setkání.

Třetím aspektem Allo je bezpečnost. Google říká, že konverzace jsou šifrovány a můžou je přečíst pouze servery Googlu, pokud se do nich má zapojit jeho asistent. V takovém případě jsou prý na serverech uchovávány pouze dočasně a Google z nich žádné informace nezískává a dlouhodobě neukládá. V inkognito módu je pak využíváno end-to-end šifrování a přístup k obsahu zasílaných zpráv tak nemá ani Google.

Duo naproti tomu jde přímo proti FaceTimu od Applu. Sází na jednoduchost a efektivitu ještě více než Allo. Co se funkcí týče, jedná se o klasickou aplikací pro videotelefonování bez jakýchkoliv zvláštních funkcí, snad kromě toho, že příjemce telefonátu vidí video ze strany volajícího ještě než hovor přijme (dostupné pouze na Androidu).

Hlavní síla Dua má spočívat ve spolehlivosti. Aplikace umí plynule v průběhu hovoru přecházet mezi Wi-Fi a mobilními sítěmi a naopak a i při slabém signálu či pomalém připojení je video i audio plynulé.

Obě aplikace zatím nemají přesně určené datum vydání, ale přijít mají v létě, a to na iOS a Android.

Zdroj: The Verge [12]
via Jablíčkář.cz