Twitter do délky tweetu přestane počítat obrázky a odkazy

Komentářů (0) Twitter

Začátkem roku se vyrojilo mnoho zpráv o tom, že Twitter chystá zrušení 140znakového limitu na tweet, což mezi příznivci této mikroblogovací sítě vyvolalo řadu emocí. Dle mnohých by totiž Twitter něčím takovým ztratil své kouzlo a také důvod, proč si ho řada skalních fanoušků tolik oblíbila. Od tohoto kontroverzního kroku v Twitteru nakonec zřejmě upustili, ale tweety podle všeho přeci jen budou moci být delší. Do 140znakového limitu se totiž přestanou započítávat odkazy a obrázky.

O této plánované změně jako první informoval magazín Bloomberg a pokud se jeho předpověď naplní, firma Jacka Dorseyho udělá jistě radost nejednomu fanouškovi Twitteru. Prosby o vyčlenění odkazů a obrázků z limitu na jeden tweet se totiž ve velkém objevují již delší dobu a ještě jich přibylo právě v době, kdy se začalo mluvit o úplném zrušení limitu 140 znaků.

Ač totiž tento limit dělá z Twitteru to, čím je, obrázky a odkazy ve tweetech zaberou často tolik prostoru, že na samotné sdělení již nezbude žádný. Podobným neduhem trpěla až donedávna možnost citování tweetu (Quote Tweet), kdy uživatel místo klasického retweetu mohl dále sdílet něčí tweet a přidat k němu vlastní komentář. Původní tweet byl ale často natolik dlouhý, že komentář se k němu již zkrátka nevešel. Toto Twitter odstranil novou podobou citování, ve které je původní tweet k onomu komentáři připojen v podobě odkazu a zdaleka si tak ze 140 znaků neukrojí tolik prostoru.

Twitter_quote-507x450

Vyjmutím obrázků a odkazů z limitu znaků by Twitter uživatele motivoval jednak k nahrávání vyššího počtu multimediálního obsahu, a navíc by jim ještě dopřál více prostoru pro přednesení vlastního sdělení. Jednalo by se tak o naplnění slibů šéfa Twitteru, který avizoval, že jeho firma hledá cesty, jak uživatelům nabídnout možnost sdílet více textu. K tomuto prohlášení došlo právě tehdy, když Jack Dorsey popíral zvěsti o tom, že Twitter navýší limit délky tweetu ze 140 na 10 000 znaků (to se zatím týká jen soukromých zpráv, které mohou být skutečně mnohem delší).

Otázkou ovšem zůstává, jestli, a případně jak, Twitter omezí maximální počet sdílených odkazů a obrázků. V současné době odkaz v tweetu zabírá 23 znaků, což technicky vzato znamená, že jich jde v jednom tweetu sdílet hned šest. Maximální počet sdílených obrázků je pak stanoven na čtyři.

Podle zdrojů Bloombergu se má novinka stát realitou již v horizontu následujících dvou týdnů. To, jestli se zvěsti naplní, tedy zjistíme poměrně záhy. A zajímavé bude sledovat, zda Twitter vedle odkazů a obrázků přestane do 140 znaků počítat také tzv. @mentions, tedy označení uživatelů, na které reaguje. Byť k rozsáhlým konverzacím není Twitter primárně určen, občas se vytvoří vlákno, v němž pro mnoho účastníků nakonec znovu – kvůli výše zmíněnému – nezbývá prostor pro samotnou konverzaci.

Zdroj: Bloomberg