YouTube Messenger přichází!

Komentářů (0) YouTube, Youtubeři

YouTube testuje novou funkci, která jej posune zase o kus blíže k sociálním sítím. Mezi vybrané uživatele vypustil YouTube Messenger, díky kterému lze chatovat a sdílet videa přímo v prostředí mobilní aplikace. Novinka se šíří zatím na základě pozvánky. Po jejím přijetí se v aplikaci objeví nová záložka a u každého videa nová ikona, která otevře chat vy můžete a reagovat na zaslané video jiným videem, napsat zprávu nebo poslat emoji.

IMG_2026Messenger je pro YouTube dalším logickým krokem k tomu, aby jeho obrovská základna uživatelů nemusela ke sdílení využívat konkurenční platformy. S rychlým vstupem Facebooku do videa a live streamingu a aktuálním plánem Amazonu umožnit monetizaci obsahu nezávislým tvůrcům, je nasnadě, že se v brzké době dočkáme i dalších nových funkcí, které z YouTube coby platformy pro uživatelský video obsah udělají sociální síť se vším všudy.

Aktuálně největším problémem YouTube v boji s konkurencí může být komplikovaná cesta tvůrců k live streamu. Messenger by naopak pro Facebook mohl znamenat, že uživatelé na YouTube stráví ještě delší čas. A zatímco Facebook většinu svých obřích views generuje z autoplaye, už tak vysoká pozornost uživatelů k videím na YouTube by mohla ještě vzrůst. Díky snad až přílišné opatrnosti vývojářů YT můžeme doufat, že to se zaváděním sociálních funkcí nepřeženou a nepokusí se v rychlé reakci na konkurenci udělat z oblíbené video platformy nedokonalou sociální síť.

Pro tvůrce a youtubery novinka znamená ještě větší angažovanost fanoušků a potenciál pro rychlejší šíření jejich tvorby.

Jak to funguje?

IMG_2027Do chatu v mobilní aplikaci YouTube vás musí někdo pozvat. Jakmile na pozvánku zareagujete, vytvoří se kontakt, se kterým si můžete o videu povídat, zatímco ono přímo v chatovacím okně hraje. Do chatu můžete pozvat vícero uživatelů, lze jej ignorovat nebo opustit. Kontakty YouTube je nová funkce, která jde ruku v ruce s Messengerem. Aktuálně vám bude nabízet hlavně lidi, které znáte z Google+. Jakmile ale pozvete přátele pomocí SMS, emailu, Facebook chatu, WhatsApp nebo jiné služby, objeví se vám v seznamu a budou k dispozici, kdykoli budete chtít probrat rozkoukané video.

Více o fungování aplikace a systému práce s kontakty se dozvíte v nápovědě YouTube.