WhatsApp přichází s aplikací pro Windows i OS X

Komentářů (0) Facebook

WhatsApp, nejpopulárnější komunikační služba světa, přichází s oficiální desktopovou aplikací pro počítače s Windows i OS X. Aplikace dorazila několik měsíců poté, co Facebook pro WhatsApp připravil webové rozhraní, a zhruba měsíc poté, co představil koncové šifrování, kterým je nově zabezpečena veškerá komunikace miliardy uživatelů této služby.

WhatsApp-Desktop_Mac-OS

Stejně jako webové rozhraní, i počítačová aplikace WhatsApp je závislá na telefonu a prakticky jen zrcadlí obsah z něj. Abyste tedy mohli komunikovat na počítači, musí být nablízku váš telefon, který komunikaci zajišťuje. Přihlášení do služby taktéž probíhá stejně jako na webu. Na počítači se vám zobrazí unikátní QR kód a přístup si zajistíte tím, že na telefonu v nastavení WhatsApp otevřete možnost „WhatsApp Web“ a kód naskenujete.

Poté již můžete komunikovat i z počítače a využít tak benefity jeho pohodlné klávesnice. Příjemné navíc je, že aplikace funguje zcela nativně, což s sebou nese benefity v podobě upozornění na ploše, podpory klávesových zkratek a podobně.

Na počítači navíc WhatsApp nabízí prakticky stejné funkce, jako je tomu na telefonu. Můžete tedy bez problémů nahrávat hlasové zprávy, obohatit text o emotikony a posílat soubory i fotografie. Podpora hlasových hovorů ale na počítači prozatím chybí.

Dekstopovou aplikaci můžete zdarma stahovat na oficiálním webu WhatsApp.

VIA Jablíčkář.cz