Amazon útočí na YouTube, umožní vydělávat nezávislým tvůrcům

Komentářů (0) Ostatní

Amazon rozhodně není jen obří e-shop a oblíbený cloud. Firma Jeffa Bezose je také velký vydavatel digitálního obsahu. S novou službou Video Direct navíc přímo konkuruje YouTube. Díky této novince totiž budou tvůrci moci zveřejňovat v rámci Amazonu svá videa a vydělávat na nich.

Amazon_Video_Direct_pic

Tvůrci, kteří svým videem zaujmou uživatele služeb Amazonu, budou moci vydělávat hned několika různými způsoby. Prvním z nich je klasická inzerce. Videa mohou být zatížena reklamou, přičemž tvůrci budou získávat podíl z ní. Tvůrci ale mohou svůj obsah nabízet i ke koupi či k půjčení a nechat si tak za svou tvorbu platit přímo. Poslední možností je pak zveřejnit své video předplatitelům služby Amazon Prime a získávat tak odměny odvislé od popularity videa.

Příjemným bonusem je navíc fond pro tvůrce, do kterého Amazon věnuje milion dolarů měsíčně, který rozdělí mezi autory stovky nejúspěšnějších titulů.

Z pohledu uživatelů služeb Amazonu se nic nemění. Ti postřehnou pravděpodobně jen nárůst objemu nezávislé tvorby ve videotéce Amazonu. Pro tvůrce je ale novinka skutečně ohromnou příležitostní.

Amazon se pochlubil, že již od začátku spuštění programu budete moci pravidelně vídat videa od tvůrců a kanálů, jako jsou Conde Nast Entertainment, HowStuffWorks, Samuel Goldwyn Films, The Guardian, Mashable, Mattel, StyleHaul, Kin Community, Jash, Business Insider, Machinima, TYT Network, Baby Einstein, CJ Entertainment America, Xive TV, Synergetic Distribution, Kino Nation, Journeyman Pictures či Pro Guitar Lessons.

Zdroj: 9to5Google