Snapchat v počtu stažení poprvé překonal Twitter

Komentářů (0) Ostatní

Čím dál populárnější Snapchat ve Spojených státech poprvé co do počtu stažení překonal Twitter. Data, která tuto skutečnost dokládají, přinesla firma SimilarWeb a vztahují se k zařízením s operačním systémem Android.

Koncem dubna byl Snapchat ve Spojených státech amerických nainstalován na 22,7 procentech androidích zařízení. Twitter je přitom na stejných zařízeních přítomen jen ve 21,8 procentech případů.

Tato čísla dále prohlubují obavy „zavedených“ sociálních sítí, že moderní aplikace jako právě Snapchat, které jsou zaměřeny na obrázky a videa, získají uživatele na jejich úkor. Snapchat očividně těží z dnešní „selfie“ éry a především mladí uživatelé v jeho aplikaci tráví čím dál více času. Například z Facebooku pak sice tito lidé neodcházejí, ale tráví na něm méně času a jsou na něm o mnoho méně aktivní.

Facebook každopádně co do přítomnosti na zařízeních uživatelů stále jasně dominuje. Navážeme-li na data SimilarWebu o amerických zařízeních s Androidem, Facebook se vyskytuje na 68,4 procentech z nich. Další v pořadí je Messenger (59,4 %), Instagram (41,8 %) a WhatsApp (20,9 %).

Pokud se ale vrátíme zpět ke srovnání Snapchatu a Twitteru, Snapchat jasně vede i v tom, kolik času v aplikaci stráví jeho uživatelé. Snapchat uživatelé průměrně procházejí 20 minut a 20 vteřin denně. V aplikaci Twitteru přitom stráví jen 12 minut a 21 vteřin. I zde ale zatím jasně vede Facebook se 46 minutami a 20 sekundami, následovaný WhatsApp (29 minut a 24 vteřin) a Instagramem (20 minut a 29 vteřin).

Snapchat je ale každopádně na velkém vzestupu. Denně jej užívá 100 milionů lidí, kteří zhlédnou více než 10 miliard videí za den. Více než 60 procent těchto uživatelů navíc každý den vytvoří nový obsah. Za zmínku pak stojí také údaj, podle které Snapchat využívá 41 procent Američanů mezi 18 a 34 lety.

Zdroj: CNBC