Facebook údajně pracuje na samostatné aplikaci pro focení a vysílání živého videa

Komentářů (0) Facebook

Magazín Wall Street Journal tento týdne informoval, že Facebook chystá novou samostatnou aplikaci pro focení a natáčení videa. Ta má mít za cíl postrčit uživatele k tomu, aby na největší sociální síť sdíleli ještě více obrázků a videí.

Aplikace je údajně zatím ve vývoji a umožní bleskové focení či natáčení, ale v neposlední řadě také vysílání živého videa. Některé funkce si pak má „vypůjčit“ i od populárního Snapchatu. Problém je, že i kdyby byla aplikace skutečně vyvíjena, nemusí to nutně znamenat, že vůbec někdy spatří světlo světa.

Faktem ovšem je, že uživatelé se na Facebooku chovají čím dál pasivněji. Ačkoliv uživatelé tuto sociální síť často navštěvují, poměrně málo sdílejí vlastní obsah. Pro firmu Marka Zuckerbega je tedy čím dál vyšší prioritou tento trend zvrátit a atraktivní aplikace pro rychlé sdílení by mohla být prostředkem, jak toho dosáhnout.

Nutné je ale vzít v úvahu také skutečnost, že Facebook již aplikace pro sdílení fotografií měl a s úspěchem se nesetkaly. Nejdříve byla bez úspěchu vydána aplikace „Camera“ a poté také klon Snapchatu s názvem „Slingshot“. Ani jedna z aplikací v obchodech s aplikacemi již nefiguruje.

Zdroj: 9to5Mac