Youtubeři v síti Tubrr mohou zdarma přistupovat k hudební knihovně Epidemic Sound

Komentářů (0) YouTube

Multikanálová síť Tubrr pro své partnery přichystala zajímavou novinku. Všichni, kdo mají svůj kanál v síti Tubrr, mohou nově zdarma přistupovat k obrovské hudební knihovně Epidemic Sound. Ta je určena přímo pro youtubery a obsahuje bohatou kolekci hudby pro jejich videa.

Epidemic_Sound

Na Epidemic Sound je k nalezení vše od energického švédského housu přes dubstep a filmovou hudbu až po ten nejchytlavější světový pop. Hlavní výhodou pak je, že se jedná výhradně o hudbu exkluzivně vykoupenou přímo od umělců včetně veškerých práv. Youtuber má tedy jistotu, že si jím použité skladby nemohou nárokovat například jiné hudební knihovny, které by je měly ve své databázi.

Hudební portál založili dva prominentní švédští producenti David Stenmarck a Peer Åström. První z obou producentů je ikonou švédského zábavního průmyslu a stojí rovněž za mnoha hity mezinárodních hudebních hvězd, jako je Celine Dion nebo skupina Westlife. Peer Åström je naproti tomu dokonce rekordmanem v počtu zápisů do amerických hitparád, kam se dostal i díky hitům zpěvaček Madonny a Kelly Clarkson či španělské popové hvězdy Enriqua Iglesiase.

Není tedy pochyb o tom, že si služba zakládá na kvalitě hudby. Epidemic Sound nabízí desítky tisíc skladeb a více než 30 tisíc hudebních efektů, které jsou pečlivě vybírány a dostává se jim té nejkvalitnější postprodukční péče.

Epidemic Sound se navíc snaží klást jednoduchost a tvůrčí svobodu na první místo. V rámci služby tedy funguje intuitivní vyhledávání a nechybí ani možnost objevování zajímavého obsahu. K dispozici navíc nejsou jen písně, ale také jejich úryvky, mixy a vrstvy. Do svého videa tak youtuber může použít třeba jen bubny či basy, nebo může naopak použít píseň a odstranit z ní fragmenty, které se nehodí do jeho videa.

Dobrou zprávou pro nezávislé youtubery a členy ostatních multikanálových sítí je skutečnost, že službu mohou využívat i oni. Samozřejmě si za ni ale zaplatí. Za předplatné Epidemic Sound youtubeři dají 17 dolarů měsíčně, za což získají neomezený přístup k celé hudební knihovně, ze které si budou moci vybírat podkresy pro svá videa. Profesionální producenti pak mohou využít možnost licencovat si jednotlivé písně, a to za cenu 0,99 dolarů za vteřinu použité skladby.