Messenger přináší skupinové hovory, Snapchat povolí znovu si pustit snap

Komentářů (0) Facebook, Ostatní

Tento týden Facebook u svého Messenger konečně celosvětově spustil možnost skupinových VoIP hovorů. Pokud tedy máte na svém iOS či Android zařízení nainstalovanou nejnovější verzi Messengeru, můžete si přes něj nyní zavolat až s padesáti lidmi v konkrétní skupině.

Možnost hovorů Facebook poprvé přinesl již v roce 2014, ale až nyní přichází možnost telefonovat uvnitř skupiny. Videohovory prozatím dostupné nejsou, ale je pravděpodobné, že i tato funkce brzy přijde.

facebook_group_calls

Snapchat nově povolí zdarma si znovu spustit snap

Se zajímavou novinkou přišel také Snapchat, který se svým způsobem tak trochu odklání od filozofie, která byla až doposud esencí celé služby. Každý snap (video či obrázek, který je možné prohlížet jen po krátký omezený čas) má nově uživatel možnost zobrazit si znova. Abychom byli ke Snapchatu fér, něco takového šlo vždy, ale pouze za jednorázový poplatek 0,99 €, který valnou většinu uživatelů odradil. Nyní je jedno zopakování snapu zdarma dostupné všem.

Pokud si ale něčí obrázek nebo video takto znovu zobrazíte, je nutné mít na zřeteli, že na to odesílatel bude upozorněn. Novinka má pak ještě jeden potenciální háček, zatím je dostupná pouze pro uživatel iPhonů. Dá se ovšem očekávat, že Android nezůstane dlouho pozadu.

Zdroj: The Next Web (1, 2)