10 perspektivních YouTube kanálů, které možná neznáte

Komentářů (0) YouTube

Na české a slovenské youtubové scéně existuje nepřeberné množství kanálů. Některé z nich si již svou popularity získaly a mají desetitisíce či statisíce odběratelů. Další kanály jsou sice zajímavé, ale zatím se o nich příliš neví a na průlom v podobě zisku vyššího počtu odběratelů jejich autoři teprve čekají.

My vám přinášíme přehled právě těchto kanálů, které vyčnívají, jsou perspektivní a je podle nás jen otázkou času, kdy se svého úspěchu dočkají. Kanálů je deset a jejich pořadí se odvíjí od počtu odběratelů.

Lady Domisha


Lady Domisha je známá především z videí populárních ViralBrothers. Hodný zaznamenání je ale i její vlastní kanál, kde Dominika publikuje videa související především s jídlem, zdravým životním stylem a módou. Tato různorodá videa oslovují již přes 86 000 odběratelů, což určitě není málo, ale vzhledem k tomu, že jsou videa natáčena v angličtině, si myslíme, že potenciál je ještě o mnoho větší.

Domisha je v současné době těhotná a její kanál se tak částečně stal i jakýmsi těhotenským deníčkem. Zajímavým bonusem a přidanou hodnotou kanálu jsou tak různé praktické návody, které ocení nejedna nastávající matka.

ZA CHY


Za vycházející hvězdičku českého YouTube se dá jistě považovat také mladičký ZA CHY. Teprve dvanáctiletý youtuber točí videa jako například Hauly, Vlogy, DIY a další. ZA CHY se prozatím nijak zvlášť neprofiluje a jeho tvorba je zkrátka tradiční směsicí všeho, co na YouTube běžně najdete.

ZA CHYmu ovšem nechybí vtip ani talent a kvalita videí je vzhledem k věku tohoto chlapce skutečně obdivuhodná, čehož si všimlo i takřka 45 000 jeho odběratelů. Sledovat kariéru tohoto rozeného showmana bude velice zajímavé a pokud ZA CHY před kamerou vydrží, jistě se na YouTube neztratí.

Adela


Nadějnou youtuberkou je také Adela. Ta sice točí poměrně tradiční videa jako Ask, Challenge či různé beauty tutorialy, ale její výtvory kvalitou skutečně vynikají. Videa na tomto kanálu mají nápad, vysokou technickou úroveň i kvalitní střih. A co je možná nejdůležitější, cílí na globální publikum. Adela natáčí rovněž v angličtině, díky čemuž oslovila již více než 36 000 odběratelů.

Hemulka Xutebow


Perspektivní „třicetitisícovou“ youtuberkou je také Hemulka Xutebow. Tato dívka se ve svých videích zabývá čím dál diskutovanějším fenoménem s názvem cosplay, tedy původem japonskou zábavou, která spočívá v převlékání se za postavy z anime, mangy či videoher. Hemulka točí různé návody líčící přípravy kostýmů a komentuje také související problematiku, jako jsou nákupy speciální kosmetiky a tak dále.

C’est la vie

Za pozornost jistě stojí kanál C’est la vie. Jeho obsah plně koresponduje s francouzskou frází použitou v názvu a při přihlášení k jeho odběru se tedy můžete těšit na videa, která jsou zkrátka „ze života“. Mladá žena, jež za kanálem stojí, chtěla původně točit jen make-up tutoriály, ale po narození syna toto rozhodnutí přehodnotila. Nyní se věnuje normálním obyčejným věcem, kterými si zpestřuje svou mateřskou dovolenou.

Díky videím na tomto kanále tedy můžete zhlédnout různá doporučení týkající se kosmetických přípravků, povídání o kojení, ale i osobnější videa typu Ask či DIY. C’est la vie je tedy dalším kanálem, který ocení především mladé ženy a matky. Kanál ale na rozdíl od již zmíněné Lady Domisha cílí čistě na české publikum a zatím se mu podařilo oslovit necelých 20 000 odběratelů.

DOMI Novak

Zajímavým je kanál DOMI Novak, který sice nepřesvědčí „filmařskou“ kvalitou, ale určitě mu nechybí nápad a vtip. Na kanálu jsou ke zhlédnutí různé parodie odrážející absurdity současného světa. Jednadvacetiletá Dominika je očividně na podivné trendy dneška obzvláště citlivá a její videa se do nich vtipně trefují.

Kromě parodií pak kanál nabízí i další „youtubové klasiky“ jako Top5, Challenge, Hauly, Tagy, Asky, DIY i osobnější videa z Dominičina života. Kanál odebírá přes 16 000 uživatelů YouTube.

lady zika

Nadějnou slovenskou youtuberkou je i lady zika, jejíž kanál atakuje hranici 13 000 odběratelů a rychle roste. Lady zika točí poměrně všední youtubové formáty typu Ask, Challenge či Prank, ale koření je svým výjimečným hereckým talentem a skutečností, že se zkrátka nebere příliš vážně.

SimiLife

Svůj potenciál má také kanál SimiLife, který je komplexním průvodcem zdravým životním stylem. Se Simi se dozvíte jak správně jíst, jak cvičit a posilovat, jak zdravě hubnout i jak se k tomu všemu správně namotivovat. K tomu všemu sympatická youtuberka přidává ještě různé tipy na vaření, povídání o RAW a BIO, videa z cest i třeba videa se zaměřením na kosmetiku a ženskou krásu.

Kanál vyniká výbornou technickou kvalitou a určitě stojí za prozkoumání. Necelých 12 000 odběratelů je totiž vzhledem ke kvalitě obsahu jasná známka toho, že se kanálu zatím nedostalo patřičného docenění.

Beauty Barb Blog

Beauty blogerek je na českém YouTube skutečně mnoho a v záplavě návodů na to „správné“ líčení je těžké najít youtuberku, která nějakým způsobem vyčnívá a je schopna zaujmout. Minimálně jedna se ale přeci jen najde a její kanál nese název Beauty Barb Blog.

Tato youtuberka dokáže s videem vykouzlit opravdu neskutečné věci a diváka nenechá odtrhnout oči od obrazovky. Kouzlo kanálu navíc spočívá v tom, že Barb k oslovení diváka nepotřebuje ani jediné slovo. Videa jsou naprosto němá a obraz s hudebním podkresem zkrátka hovoří sám za sebe. Teoreticky má tedy kanál i mezinárodní potenciál. Koukněte se na některé z videí a posuďte sami. Kanál si rozhodně zaslouží víc než svých necelých 6 000 odběratelů.

Restless Child

Z úplně jiného soudku je kanál Restless Child, který přináší převážně vlogy z cest. Mladá youtuberka v rámci něj přináší různé tipy pro cestovatele i cestopisná videa. Za pozornost jistě stojí například nedávné vlogy zachycující dobrovolnickou pomoc pro uprchlíky na srbských hranicích. Na kanálu jsou k nalezení jak české, tak i anglické příspěvky. Toto „neklidné dítě“ si určitě zaslouží víc než svých současných 2 800 odběratelů.