Instagram spouští novou podobu záložky Explore, soustředí se na video

Komentářů (0) Instagram

Facebook to s videem myslí skutečně vážně, což se projevuje i v nejnovější verzi aplikace Instagram. V záložce určené pro objevování nového obsahu se na Instagramu nyní na prominentním místě objevují právě videa. Ta navíc uživatel může třídit dle tématu a snáze tak objevovat nové zajímavé tvůrce. Novinkou v sekci Explore je také mřížka s doporučenými kanály, ve které naleznete další výčet videí řazených dle jednotlivých témat.

instagram-explore

Algoritmus použitý pro sestavování záložky Explore se samozřejmě snaží co nejvíce se obsahem trefit do vašeho vkusu. Příjemné ovšem je, že si můžete výběr videí přizpůsobit i sami. U videí, které vás nezaujaly, můžete jednoduše klepnout na příkaz, kterým vyjádříte, že chcete vidět méně podobných příspěvků.

Funkce objevování funguje i nadále tak, jak fungovala dosud. Odráží se v ní však stále viditelnější touha Facebooku naplno v oblasti videa konkurovat specializovaným službám jako YouTube či Periscope.

Aktualizace, která novou podobu záložky Explore přináší, je prozatím dostupná pouze v USA. Můžeme si však být jisti, že v nejbližší době dorazí i k nám.

Zdroj: The Next Web