Donalda Trumpa propagovala variace na trailer ke hře Mass Effect, studio EA nařídilo video stáhnout

Komentářů (0) Twitter, YouTube

Americká prezidentská kampaň s sebou nese celou řadu neočekávaných momentů i zajímavých zápletek. Nejkontroverznějším kandidátem letošních voleb je beze sporu republikánský kandidát Donald Trump, jehož podporovatelé se v rámci boje za svého favorita často uchylují k zajímavým a kreativním činům. Jedním z aktuálních výtvorů Trumpových fanoušků je i youtubové video s názvem „Trump Effect“. S tím ovšem „Trumpovci“ narazili.trumpeffect

Video je variací na trailer k hernímu hitu Mass Effect 2 a Donalda Trumpa zaujalo natolik, že byl odkaz na něj retweetnut jeho oficiálním twitterovým účtem se 7,5 miliony sledujícími. Reakce herního studia Electronic Arts, které za hrou stojí, na sebe ovšem nenechala dlouho čekat. Video totiž obsahovalo hudbu a hlas z původního traileru a kvůli porušení autorského zákona muselo být z YouTube staženo. Odstraněn byl i Trumpův retweet odkazující na video.

„Video bylo použito neoprávněně,“ vyjádřilo se tiskové oddělení EA. „Nestojíme o to, aby byl náš obsah jakkoli využíván v politických kampaních.“

Video „Trump Effect“ předkládá divákovi záběry ze soudobých Spojených států uvržených v chaos a doprovází je komentář pronášený hlasem Martina Sheena, který ve hře ztvárňuje hlas Illusive Mana. „Jsme ve válce. Nikdo si to nechce přiznat, ale čelíme útoku na lidstvo. Jeden výjimečný muž může být tím jediným, co stojí mezi lidstvem a tou největší hrozbou pro samotnou naši existenci.“ Video je dále protkáno záběry na Trumpovi příznivce, Trumpovými projevy atd.

Video již tedy není dostupné na YouTube ani na serveru vid.me, kam bylo původně umístěno. Stále ještě si ho ale můžete prohlédnout například v původním tweetu, který Trump sdílel.

Zdroj: ArsTechnica