Uživatele Messengeru můžete nově najít díky speciálnímu kódu

Komentářů (0) Facebook

Facebook představil nový způsob, jak mohou uživatelé Messengeru navázat spojení s 900 miliony lidí, kteří největší sociální síť světa využívají. Jednotlivé osoby lze nově vyhledávat pomocí uživatelských jmen, unikátních odkazů a také speciálních Messenger kódů.messenger_codes

„Messenger Codes“ jsou funkcí, kterou známe již například ze Snapchatu. Uživatel nyní může navázat spojení s jiným uživatelem bez toho, aby znal jeho telefonní číslo nebo přesné jméno. Abyste totiž na sebe někomu poskytly kontakt, stačí protějšku ukázat či poslat váš unikátní kód. Ten je navíc hezky graficky vyveden a vy si ho tak můžete snadno vystavit například na web, natisknout na vizitku atp.

Dalším způsobem, jak někomu poskytnout kontakt na svou osobou, je sdílení unikátního odkazu či uživatelského jména. Stejně jako Messenger Code, i uživatelské jméno a odkaz můžete sdílet z Nastavení ve své aplikaci Messenger. Umožníte tak druhé straně najít si vás jediným kliknutím a předejdete zbytečným komplikacím s hledáním toho správného uživatele.

messenger_codes_2

Funkce má samozřejmě obrovský potenciál také v korporátní sféře. Komunikace mezi firmou a zákazníkem se totiž čím dál více přesouvá na sociální sítě a novinka v podobě snadného sdílení kontaktu je dalším krokem ke zlepšení zákaznického servisu.

Facebook již novinku začal vypouštět mezi uživatele, a to na iOS i Android. Pokud ji tedy ve svém Messengeru ještě nemáte, jistě se jí brzy dočkáte.

Zdroj: Facebook