WhatsApp nyní šifruje veškerou komunikaci na iOS i Androidu

Komentářů (0) Facebook

Zejména v kontextu událostí posledních měsíců je velice zajímavou novinkou, že veškerá komunikace přes populární aplikaci WhatsApp je nyní plně šifrována metodou end-to-end. Miliarda aktivních uživatelů služby tak nyní může vést zabezpečenou konverzaci, a to na iOS i Androidu. Šifrovány jsou textové zprávy, zasílané obrázky i hlasové hovory.whatsapp

Je otázkou, nakolik je šifrování neprůstřelné. WhatsApp totiž nadále se všemi zprávami centrálně zachází a koordinuje také výměnu šifrovacích klíčů. Pokud by se tedy hacker či třeba vláda chtěli ke zprávám dostat, získání zpráv uživatelů by nebylo nemožné. Stačilo by jim teoreticky získat si firmu na svoji stranu či ji nějakým způsobem přímo napadnout.

Šifrování pro řadového uživatele v každém případě znamená ohromné zvýšení zabezpečení jeho komunikace a pro aplikaci je velkým skokem kupředu. K šifrování je využívána technologie renomované firmy Open Whisper, se kterou WhatsApp šifrování testoval již od listopadu předminulého roku. Technologie je založena na otevřeném zdrojovém kódu (open source).

Zdroj: The Verge
VIA Jablíčkář.cz