Snapchat představil Chat 2.0 a rozšířil možnosti komunikace

Komentářů (0) Ostatní

Stále populárnější Snapchat se dle svých slov již dva roky zaměřuje na vylepšení komunikace mezi dvěma lidmi. Činí tak skrze komunikační rozhraní, ve kterém poznáte, zda je váš protějšek v konverzaci přítomen, a zážitek je obohacen také o možnost jednoduchého zahájení videohovoru. Nyní se ovšem firma rozhodla povznést zážitek z komunikace prostřednictvím aplikace na ještě vyšší úroveň.

Výsledkem, který Snapchat prezentuje jako Chat 2.0, je úplně nové chatovací rozhraní, v rámci kterého můžete svým přátelům jednoduše posílat text i obrázky nebo iniciovat hlasový hovor či videohovor. Velkou novinkou je pak katalog dvou set samolepek (stickers), kterými lze komunikaci rovněž obohatit. Možnosti využívání samolepek by se navíc mohly v blízké době ještě o poznání rozšířit, protože společnost nedávno za 100 milionů dolarů koupila menší firmu Bitstrips, jejíž nástroj umožňuje snadnou tvorbu personalizovaných samolepek Bitmoji.

SnapChat2-970-80

Za zmínku pak stojí rovněž novinka s označením „Auto-Advanced Stories“, díky které si budete moci prohlížet obrázkové příběhy svých přátel pěkně za sebou, aniž byste museli každý zvlášť spouštět. Doba, kdy uživatel musel na obrázku, který ho zajímal, dlouhé vteřiny držet prst, jsou tedy (díky bohu) nenávratně pryč.

Zdroj: 9to5Mac