Papež František je na Instagramu, milion sledujících nasbíral za 12 hodin

Komentářů (0) Instagram

Papež František je v mnohých ohledech mužem skutečně moderním a papežský úřad je od jeho nástupu do funkce k veřejnosti otevřenější než kdy dřív. To dokazuje i papežův nový instagramový účet s názvem Franciscus.

O papežově Instagramu se samozřejmě hodně mluví, a to nejen proto, že že je František prvním papežem na Instagramu. František je rovněž rekordmanem, který získal první milion sledujících nejrychleji v historii této sociální sítě. Papeži Františkovi stačilo k pokoření tohoto milníku 12 hodin a první milion sledujících tak získal dvakrát rychleji než dosavadní rekordman David Beckham. Nyní, po dvou dnech existence účtu, papeže sleduje 1,5 milionu lidí.

Na oficiálním Instagramu současné hlavy katolické církve se prozatím objevilo pět příspěvků, z nichž jeden je video. Vůbec první příspěvek zachycuje papeže Františka vkleče při modlení a je doprovázen větou „Modlete se za mě“ v devíti různých jazycích. Obrázek byl zveřejněn v den třetího výročí Františkova nástupu do úřadu.

Zvěsti o tom, že by se papež mohl objevit na Instagramu, se objevily již ve čtvrtek, pár týdnů poté, co se papež setkal s ředitelem Instagramu Kevinem Systromem. Ten s papežem Františkem podle tiskové kanceláře Instagramu diskutoval o síle obrázků v mezikulturní perspektivě. Oba muži si pak podle všeho povídali také právě o Františkově příchodu na tuto populární „foto-sociální“ síť.

Instagram se obzvláště mezi mladými těší velké popularitě a obdivuhodně roste i právě v zemích se silnou katolickou základnou, jako jsou Mexiko, Francie, Itálie či Brazílie. Papež byl navíc fenoménem Instagramu ještě předtím, než si svůj účet na síti vůbec založil. Jeho návštěva Spojených států na podzim roku 2015 na této sociální síti vygenerovala 21 milionů příspěvků, lajků a komentářů od více než 9 milionů lidí.

Zdroj: wgno.com