Český youtuber točí filmy s legem, Sherlocka mu dabuje Lábus

Komentářů (0) YouTube, Youtubeři

Není sporu o tom, že i česká youtubová scéna nabízí celou řadu talentovaných tvůrců s originálním obsahem. V poslední době jsme ale narazili na kanál, který z běžného průměru skutečně vyčnívá Řeč je o kanálu osmnáctiletého mladíka s nickem lluukkyy28, který se věnuje natáčení videí s legem za použití stop-motion animace.

Lukáš Tuzar, alias lluukkyy28,  s legem natáčí videa všeho druhu. Na jeho kanálu můžeme nalézt parodické variace na scény z filmů, lego videoklipy k hudebním hitům, ztvárnění různých alternativních scén z Hvězdných válek a nyní i „celovečerní“ film Pes baskervillský ze série Sherlock Holmes.

Pes baskervillský je zatím bezesporu vrcholným dílem mladého filmaře. Jedná se o plnohodnotný film o délce 45 minut, na kterém Lukáš pracoval 8 měsíců. Na snímek bylo použito úctyhodných 30 737 statických obrázků, z nichž některé jsou zasazené do ručně vyráběných venkovních kulis. Hned po pár vteřinách sledování tohoto zpracování Sherlocka zjistíte, že tentokrát se nejedná o žádnou parodii, vtip či srandu, ale o seriózní adaptaci jednoho z nejslavnějších detektivních příběhů.

Lukášův Pes baskervillský je skutečně obdivuhodným dílem, které líčí kompletní Sherlockův příběh, má vlastní soundtrack a kvalitní zvuk. Překvapí technická kvalita videa, které je dostupné i v rozlišení 4K, a vymyká se také dabing tohoto filmu. Ten je totiž plně profesionální. Autorovi se podařilo pro svůj projekt získat takové hvězdy, jako jsou Jiří Lábus nebo Petr Vacek, díky čemuž se film rázem stal projektem, který nemá mezi českými tvůrci obdoby.

Pes baskervillský má i svou anglickou verzi. Anglický dabing je rovněž profesionální a je vidět, že Lukáš se svým kanálem míří i za hranice. Držme tu tedy palce, ať se mu podaří prorazit. S takto kvalitním obsahem má totiž kanál rozhodně na víc než na současných 11 000 odběratelů a necelých 7 000 zhlédnutí u české verze Psa baskervillského.