Twitter zruší omezení 140 znaků na jeden tweet

Komentářů (0) Twitter

Ačkoliv je Twitter velice populární a jedná se o dobře zavedenou značku, není sporu o tom, že již delší dobu stagnuje. V rámci boje o nové uživatele se tedy ubírá k různým řešením, které mají sociální síť zatraktivnit. Menšími změnami bylo zrušení limitu pro zprávy psané mezi uživateli (Direct Message) či změna hvězdičky (Favorite) na srdíčko, které vyjadřuje Like. Nyní ale firma údajně chystá změnu skutečně zásadní. Navýšit chce limit pro příspěvek (tweet), a to ze 140 na 10 000 znaků.

Jack Dorsey, spoluzakladatel a CEO Twitteru

Jack Dorsey, spoluzakladatel a CEO Twitteru

O chystané změně, která se má projevit již v prvním letošním čtvrtletí, informoval magazín Re/Code, který vyzpovídal „zdroje obeznámené se situací ve firmě“. Abychom byli přesní, Twitter pravděpodobně nechce zaplnit vaši Timeline gigantickými příspěvky o 10 000 znacích. Tweety by měly co do velikosti vypadat stále stejně, ale bude možné je rozkliknout a otevřít si je tak v plném rozsahu.

Faktem je, že limit 140 znaků na jeden příspěvek je mnohdy omezující. Pokud navíc uživatel přiloží odkaz či obrázek, prostor pro vlastní vyjádření se mu ještě podstatně sníží. Je ale nepopiratelné, že právě tento limit je něčím, co dělá Twitter Twitterem. Jedná se o hlavní charakteristický rys této sociální sítě a jistě i o faktor, který si na Twitteru oblíbilo mnoho uživatelů.

Může se tedy klidně stát, že Twitter v rámci snahy nalákat nové uživatele ztratí ty stávající. Pokud již totiž nebude Twitter o klasických krátkých „tweetech“, v čem bude atraktivnější než třeba Facebook? Bude dělat to samé a nejspíš hůř.

Zdroj: re/code