Facebook útočí na Periscope, nabídne možnost živého vysílání

Komentářů (0) Facebook

Velice zajímavá novinka míří do mobilní aplikace Facebooku. Miliardová sociální síť Marka Zuckerberga začala mezi vybranými uživateli ve Spojených státech testovat funkci živého vysílání videa. Společnost tak útočí na aplikaci Periscope od konkurenčního Twitteru, která s podobnou funkcí přišla letos v březnu.

Facebook_live_streams

Ani uvnitř Facebooku se nejedná o úplnou novinku. Funkce s jednoduchým označením Live byla představena v srpnu a k dispozici byla dána některým význačným uživatelům Facebooku s ověřeným účtem, mezi nimiž byl herec Dwayne „The Rock“ Johnson nebo expertka na životní styl Martha Stewart. Nyní se ale funkce začíná poprvé dostávat i mezi „běžné“ uživatele.

V blízké době byste tedy již při psaní příspěvku na Facebook měli mít možnost zvolit i variantu „Živé vysílání“. Na produktovém videu z dílny Facebooku je vidět, že má uživatel před samotným vysíláním možnost vytvořit krátký popisek a nastavit, jestli bude vysílání určené široké veřejnosti, nebo jestli si ho budou moci zapnout jen jeho přátelé.

Facebook v blogovém příspěvku popisuje, že je během vysílání možné sledovat počet uživatelů sledujících video, přečíst si jejich jména a zároveň pročítat komentáře, které se pod videem v reálném čase objevují. Diváci naproti tomu mají možnost nastavit si upozornění na další živá vysílání daného uživatele. Možné je pak také vyvolat seznam aktuálně vysílaných videí. Na rozdíl od Periscopu Facebook video vždy uloží na Zeď uživatele, kde od té doby bude dostupné k zhlédnutí jako jakékoli jiné video.

Zdroj: Facebook