Google+ prošel změnou, prim nyní hrají Sbírky a Komunity

Komentářů (0) Ostatní

Pokud používáte Google+, jistě jste si tento týden všimli, že sociální síti Googlu prošla proměnou. Americký reklamní gigant se zaměřil především na vizuální stránku sítě. Přišel s Material designem, zjednodušil funkční nabídku, zvýraznil horní lištu s vyhledáváním a některé funkce naopak skryl. V Googlu prý navíc vypozorovali, co mají lidé na jeho síti nejraději, a zaměřili se na rozvoj právě těchto věcí. Důležité proto nyní mají být především Sbírky a Komunity.

Komunity byly představeny před dvěma lety a jedná se o jakési diskusní skupiny zaměřené na konkrétní témata. Letos na jaře pak přišly Sbírky, do kterých si uživatel může shromažďovat příspěvky, které opět spojuje nějaký určitý kontext. Tyto dvě položky tedy Google nyní zařadil do hlavního menu, ze kterého naopak vyjmul Hangouty, Události i sekci O čem se mluví.

google+_communities

Možná to ale není vzhled, který je mezi novinkami tím nejdůležitějším. Celou řadu změn provedl Google takzvaně „pod pokličkou“. Web Google+ je nově plně responzivní a prošel také důkladnou optimalizací. „Dosáhli jsme svého cíle: nikdy se najednou nestahuje více než 60 kB HTML, 60 kB JavaScriptů a 60 kB CSS,“ hlásí vývojáři Googlu. To je oproti původní verzi stránky zlepšení obrovské. Doteď totiž mohla mít hlavní stránka i kolem 5 MB a obsahovala na 250 HTTP úloh.

Google toto nové pojetí sociální sítě a moderní vzhled mezi uživatele šíří postupně. Je tedy možné, že na vás ještě nepřišla řada a vidíte u sebe stále Google+ ve starší verzi. Určitě se ale také dočkáte. Pokud už naopak novou variantu sociální sítě máte a nevyhovuje vám, můžete ji jednoduše přepnout zpět do původního stavu. Google totiž s novinkou prozatím jen experimentuje. Změny se samozřejmě mají dotknout i mobilních aplikací pro iOS a Android. Přijdou jako součást softwarové aktualizace, a to během několika příštích týdnů.

Zdroj: googleblog.blogspot.cz