PewDiePie se svou knihou opanoval žebříček bestsellerů New York Times

Komentářů (0) YouTube

Obrovskou popularitu Youtuberů dokazuje další velký úspěch švédského PewDiePie. Čtyřiadvacetiletý mladík se se svou knihou „This Book Loves You“ dostal do čela žebříčku bestsellerů amerického deníku New York Times. Felix Kjellberg, jak zní skutečné jméno Youtubera, si tak do svého působivého portfolia připsal další obdivuhodný triumf. Především ale ukázal, že jeho sláva a vliv sahají i za hranice internetu.PewDiePie

PewDiePie, který se pokořením mety 40 milionů odběratelů zapsal i do Guinnessovy knihy rekordů, oznámil chystanou knihu již v červnu letošního roku. Ujalo se jí věhlasné nakladatelství Penguin House a inzerována byla jako sborník „nepostradatelných rad a inspirativních citátů“. PewDiePie se svou knihou procestoval Anglii i Spojené státy a svou propagační pouť zakončil 1. listopadu v San Francisku. Díky hordám takto oslovených fanoušků se tedy kniha rychle dostala do čela prodejů.

PewDiePie není jediným Youtuberem, který v žebříčku bestsellerů New York Times uspěl. Například již v roce 2004 se Grace Helbigové podařilo opanovat kategorii „Rady, návody a ostatní“ s knihou Gracy’s Guide. Letos úspěch sklidil také Connor Franta s knihou A Work in Progress, jež se dostala na osmé místo žebříčku nejprodávanějších tištěných paperbacků. Opomenout nelze ani Shane Dawsona s knihou I Hate Myself, která se probojoval do stejného žebříčku, a na druhé místo v kategorii „Celebrity“ se podařilo vyhoupnout Tyleru Oakleymu s knihou Binge.

Zdroj: tubefilter