JSTE V BEZPEČÍ?, ptal se Facebook uživatelů v Paříži

Komentářů (0) Facebook

V Paříži se v pátek odehrály hrozné věci a ti z nás, kteří v místě tragédie mají přátele nebo rodinné příslušníky, jistě zažili mnoho nejistoty a strachu o své blízké. Některým ale mohla alespoň trochu ulevit novinka Facebooku s názvem „Safety Check“.Jste_v_bezpeci?

Prostřednictví této funkce se totiž Facebook uživatelů v Paříži ptal, zda jsou v pořádku, a na základě toho zveřejnil jednoduchou informaci na jejich zdi. Zároveň pak přátelům ohrožených posílal informační upozornění.

Facebook funkci představil před rokem a posloužit má především v místech přírodních katastrof. Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg o této funkci psal v souvislosti s letošním zemětřesením v Nepálu a vyzdvihl možnost rychle o sobě dát vědět svým blízkým, kteří se v takových chvílích přirozeně strachují. Je to však vůbec poprvé, co byl „Safety Check“ použit v návaznosti na teroristický útok.

fb-france-filter

Facebook následně na pařížské události ještě přímo zareagoval tím, že vydal jednoduchý nástroj, kterým si lze na profilový obrázek aplikovat průhledný filtr v podobě francouzské vlajky. Největší sociální síť světa se tak okamžitě zaplnila obličeji vyjadřujícími sounáležitost s obětmi útoku a jejich pozůstalými.

Zdroj: thenextweb [1,2]