Adele pokořila 100 milionů zhlédnutí za 5 dní, rychleji na YouTube padají i miliardové milníky

Komentářů (0) YouTube

Pouhých pět dní stačilo britské zpěvačce Adele, aby se svým novým singlem „Hello“ dosáhla neuvěřitelných sta milionů zhlédnutí. Překonat tento milník takto rychle se v roce 2015 zatím ještě nikomu jinému nepodařilo. V minulých letech se pak vyskytlo pouze jediné video, které stomilionové mety dosáhlo dříve. Jednalo se o hit „Getleman“ z roku 2013, kterým korejský raper PSY navázal na veleúspěšnou píseň „Gangam Style“. Tomuto videu se podařilo hranici překonat ještě o den dříve.

Podíváme-li se na videa s nejrychlejších nástupem v historii YouTube, zjistíme, že v případě čtyř z prvních pěti se jedná o hity ženských zpěvaček. Obrovský úspěch v poslední době sklízely hity „Wrecking Ball“ od Miley Cyrus, „Can’t Remember to Forget You“ od Shakiry s Rihannou a „Anaconda“ od Nicki Minaj. Zajímavé je, že i o vůbec první pokoření mety sta milionů zhlédnutí se postarala žena. V roce 2008 to byla Avril Lavigne se svým hitem „Girlfriend“.

Mnohem rychleji než dříve nyní na YouTube padají i miliardové milníky. V pořadí již desátým, který takovou hranici zhlédnutí pokořil, je Wiz Khalifa se svým videem „See You Again“. Tomu se to podařilo za 184 dní, což je po „Gangam Stylu“ druhá nejrychleji pokořená miliarda v historii YouTube. Až do letošního června přitom do miliardového klubu patřila pouze dvě videa. Zbylých osm miliardu zhlédnutí pokořilo za poslední půlrok.

Screen Shot 2015-10-08 at 5.13.58 PMGraf ukazuje, jak rychlost nabírání zhlédnutí za poslední dobu ohromně narostla. Průměrný doba, za kterou videa pokoří miliardu zhlédnutí, je 484 dní. Poslední dvě videa ale stejnou metu pokořila více než dvakrát rychleji – v průměru za 241 dní.

Zdroj: youtube-trends.blogspot.cz [1,2]