Twitter ruší Favorite a zavádí Like

Komentářů (0) Twitter

Tlačítko „Favorite“ bylo vždy neodmyslitelnou součástí Twitteru. Vzniklo již v roce 2006 a existovalo tedy dávno před tím, než přišel Tumblr se svými srdíčky (2008) nebo Facebook se svým „To se mi líbí“ (2009). Nyní ovšem ikonický Favorite končí a nahrazuje ho Like symbolicky vyjádřený červeným srdíčkem.

Žlutá hvězdička Twitteru sloužila původně jako jakási záložka a měla uživatelům umožnit přehledně si archivovat tweety, které je zaujaly. Vzhledem k charakteru sítě (omezení příspěvku na 140 znaků a zpočátku i absence médií) se ale hvězdičky začaly používat spíše jako vyjádření souhlasu, nadšení či podpory. Tweety si zkrátka nemělo příliš smysl ukládat k pozdějšímu přečtení.

Příchod známého tlačítka Like má za cíl zjednodušit a zpřehlednit Twitter především novým uživatelům, pro které Favorite zdaleka není tak jednoznačným symbolem. Líbit se vám může mnoho věcí, ale zdaleka ne všechny může člověk označit za své oblíbené. Staronový CEO Twitteru Jack Dorsey navíc chce v tomto směru sjednotit Twitter se službami Vine a Periscope, které rovněž patří do portfolia společnosti. Periscope červená srdíčka využívá již od počátku, mezitímco Vine na ně přešel ze symbolu usměvavé tváře.

Z pohledu vedení Twitteru se tedy jedná o jednoznačný krok směrem ke zjednodušení a popularizaci mikroblogovací sociální sítě, které se v poslední době nedaří získávat nové uživatele. Nedá se ovšem popřít, že tím Twitter přijde o jeden ze svých charakteristických rysů, který si stávající uživatelé zamilovali.

Zdroj: the verge