Zítra v Dublinu startuje Web Summit 2015, buďte s námi u toho

Komentářů (0) Ostatní

V Dublinu se tento týden koná každoroční technologická konference Web Summit, na kterou se sjede více než tisíc přednášejících z řad šéfů těch nejvýznamnějších technologických společností. Vystoupí vysoce postavení zaměstnanci firem jako Google, Microsoft, Uber, Spotify, Adobe či TomTom, ale co nás zajímá ještě více, na konferenci dostanou mnoho prostoru také hlavy těch největších sociálních sítí. Své přednášky budou mít nejvyšší představitelé Facebooku, Twitteru, Instagramu, LinkedInu i Tinderu.websummit

Web Summit se v Dublinu koná již od roku 2010, kdy zde tato akce vznikla. První ročník byl skromnějšího rázu a jednalo se o setkání přibližně pěti set příslušníků technologické komunity. Mezi řečníky byli především lokální podnikatelé, byznysmeni a investoři. O rok později se již jednalo o akci mnohem větších rozměrů, kterou svou návštěvou poctil například i Jack Dorsey, spoluzakladatel a nynější CEO Twiiteru. Tehdy se konference přesunula do svého nynějšího dějiště v prostorách Royal Dublin Society.

Postupem času se Web Summit obdivuhodně rozrůstal a stával čím dál významnějším. Nyní se již jedná o jednu z nejdůležitějších technologických konferencí na světě. Minulý rok ji podle oficiálních informací navštívilo 22 000 lidí a letos má být návštěvníků dokonce 30 000. Možná i z kapacitních důvodů se akce příští rok přesune a jejím domovem se stane portugalský Lisabon.

Redakce nového webu NetFILTER, který je zaměřen na sociální sítě, do Irska dnes odlétá a po dobu konání této velkolepé akce bude přinášet pravidelné zpravodajství. Pokud vás tedy výstupy celebrit světa technologií a sociálních sítí zajímají, sledujte náš web. Příspěvky z Dublinu se budou objevovat také na našem Twitteru, Facebooku a Instagramu. Pokud stojíte o ochutnávku toho, na co přesně se můžete těšit, můžete si prohlédnout seznam těch nejvýznamnějších účastníků letošního Web Summitu.