Aplikace YouTube Creator Studio nabízí nová data i kontrolu monetizace

Komentářů (0) YouTube

YouTube tento týden vydal zajímavou aktualizaci pro svoji aplikaci Creater Studio. Aplikace určená pro tvůrce se dočkala některých důležitých novinek a Youtubeři tak v souvislosti se svou tvorbou nově budou moci na mobilním telefonu obstarat ještě více aktivit.

Velkého vylepšení se dočkala analytická stránka aplikace. Kromě změn v rozhraní analytics se Youtubeři dočkali také některých nových údajů, o které v minulosti žádali. K dispozici jsou nově statistiky o tom, jaké je geografické rozvrstvení diváků konkrétních videí. Youtuber se pak dozví i například to, za pomoci jakých výrazů uživatelé jeho videa našli. To ale zdaleka není všechno. Aplikace Creator Studio nově nabízí více než 50 různých druhů analytických dat.

YouTube-Creator-Studio-App

YouTube do aplikace pro tvůrce přidal také komplexní kontrolu monetizace. Tvůrci tak mohou jednoduše přepínat mezi různými typy použité reklamy i monetizaci kompletně vypínat a zapínat. Vylepšena byla také správa playlistů, takže uživatel může přidávat videa do seznamů i je ze seznamů odebírat přímo v aplikaci.

Aplikace YouTube Creator Studio byla šéfkou YouTube Susan Wojcickiovou představena v červnu 2014. Později prošla funkční i grafickou proměnou, v rámci níž se dočkala moderního Material designu. Nyní se tedy schopnosti aplikace na platformách Android i iOS opět zvyšují a je vidět, že v YouTube si důležitost mobilních zařízení v dnešním světě jasně uvědomují.

YouTube Creator Studio App můžete stahovat zdarma z App Storu i Google Play.

Zdroj: tubefilter