Tubrr přichází s unikátními aplikacemi pro Youtubery a jejich fanoušky

Komentářů (0) YouTube

Firma Tubrr, která zaštiťuje stejnojmennou českou multikanálovou síť, přichází s velice zajímavou novinkou. V kanceláři Tubrru vzniklo zatím deset speciálních mobilních aplikací pro iOS a Android, které jsou šité na míru přímo Youtuberům a jejich příznivcům. Deset vybraných hvězd české YouTube scény tak získalo nástroj, který je spojuje přímo s jejich fanouškovskou základnou a zprostředkovává jim ten nejpřímější možný kontakt s nimi.

IMG_0256_iphone6_silver_side1

Princip celé věci je jednoduchý. Fanoušek si stáhne aplikaci konkrétního Youtubera a díky ní získá přehled o veškeré aktivitě svého oblíbence či oblíbenkyně na všech podstatných sociálních sítích. Aplikace je tak jakýmsi hubem, který dává přehledně dohromady příspěvky Youtubera z Facebooku, Instagramu a samozřejmě i z YouTube. Fanoušek, tak nemusí hlídat zvlášť YouTube, zvlášť Instagram a zvlášť Facebook. Pokud Youtuber zveřejní nové video, nový příspěvek či nový obrázek, fanouškovi stačí jediná aplikace, aby vše zachytil. Na novinky se navíc může nechat upozorňovat pomocí push notifikace. Výhledově pak do aplikace přibude i aktivita z Twitteru, který je mezi Čechy čím dál populárnější.

Přidaná hodnota aplikace ovšem neslouží v pouhém shromažďování aktivit Youtubera na jedno místo. Youtuber může se svými fanoušky komunikovat i přímo prostřednictvím aplikace, a to díky možnosti vložení přímého příspěvku. Nemusí se navíc jednat jen o obyčejný „blogový“ příspěvek. V rámci aplikace lze sdílet i například exkluzivní video, které na YouTube figuruje jako tajné. Youtuber tak má možnost navázat intimnější vztah s těmi nejvěrnějšími fanoušky a poskytovat jim bonusový obsah navíc.

Motivace_jinak_app

Youtuber pak může využít i možnost odeslat svým fanouškům příspěvek doprovázený push notifikací, což znamená, že jim prakticky pošle přímou zprávu, která jim zapípá na telefonu. K příspěvku lze přiřazovat i obrázek a GPS polohu. V praxi to tedy znamená, že má Youtuber možnost všechny své fanoušky informovat například o tom, že se právě nachází v tom a tom parku či té konkrétní kavárně a že se s nimi rád uvidí. Fanoušek se pak může k Youtuberovi jednoduše nechat dovést.

Za zmínku jistě stojí také kalendář akcí, na který lze jednoduše přejít v menu aplikace. Díky tomu má fanoušek přehled o tom, zda jeho oblíbený Youtuber nechystá nějakou zajímavou událost. Jedná se tedy o další prvek, který přibližuje Youtubera k jeho příznivcům.

Velkou výhodou pro Youtubery je, že spolu s aplikací získávají i přístup k zajímavým analytickým datům. Úspěšnost své komunikace se svými příznivci si tak mohou snadno zmapovat a ověřit. Majitelé aplikací pak oceňují také to, jak snadno je aplikace přizpůsobitelná, a to i graficky. Každý Youtuber si tak ze své aplikace může udělat skutečně vypovídající vizitku, která přesně odpovídá jeho vkusu a potřebám.

Pokud vás koncept aplikace zaujal, podívejte se také na produktové video na YouTube a neváhejte navštívit oficiální stránku projektu Tubrr.com. Na tomto webu se o aplikacích budete moci dozvědět víc a především si odtud budete moci jednoduše stáhnout aplikaci svého oblíbeného Youtubera. Na stránce jsou navíc k dispozici i informace pro potencionální zájemce o vlastní aplikaci z řad Youtuberů. Mezi šťastlivce s vlastní aplikací prozatím patří kanály: NejFake#motivacejinak, Elegantní Česko, DenisTV, Freescoot, TTGL, Carrie Kirsten, TVTwixx, Makyna016, Fallenka a Fimlar.