PewDiePie vydal hru a okamžitě opanoval žebříček App Storu

Komentářů (0) YouTube

Pokud nepatříte k jednomu ze 40 milionů odběratelů videí švédského herního videoblogera s přezdívkou PewDiePie, možná nevíte, že tomuto nejlépe vydělávajícímu YouTuberovi světa vyšla v App Storu a Google Play mobilní videohra. Titul s názvem PewDiePie: Legend of the Brofist umožňuje hráčům z řad fanoušků zahrát si přímo za osobu PewDiePie.

Koncept je to zajímavý a ukazuje se, že Felix Kjellberg, jak se YouTuber ve skutečnosti jmenuje, se svým nápadem skutečně uhodil hřebíček na hlavičku. Hra se ujala na výbornou a za pouhé dva dny se vyšplhala na vrchol App Storu. Mezi uživateli iPhonů se tedy aktuálně jedná o nejstahovanější placenou aplikaci.

pewdiepie

Hra Legend of the Brofist, kterou PewDiePie světu ukázal již dříve a byla tedy očekávána, vyvinulo kanadské studio Outerminds. Příběh sleduje hlavního hrdinu PewDiePie a jeho kamarády z herního světa, kteří se snaží vypátrat zloducha stojícího za únosem YouTuberových fanoušků. Kromě PewDiePie ve hře vystupují i další známé osobnosti světa YouTube jako Markiplier, CutiePieMarzia a jacksepticeye. Tito lidé propůjčili postavám ve hře svůj vzhled i hlas a zaznamenat je bylo možné již v preview hry, které PewDiePie vydal již s předstihem.

Pokud se člověk zamyslí nad tím, jakou hvězdou PewDiePie pro své sledující je a jak široká je jeho fanouškovská základna, opanování žebříčku nejstahovanějších aplikací možná není takovým překvapením. Vezmeme-li ale v úvahu cenu aplikace, která je nastavena na 4,99 €, jedná se o úspěch opravdu pozoruhodný. Nestává se totiž často, že by aplikace s takovouto cenovkou své konkurenty dokázala podobným způsobem převálcovat.

Pro YouTubera PewDiePie se každopádně jedná o opravdu velký týden. Kromě skvělého debutu jeho nové hry je totiž pro Felixe jistě velkým úspěchem také vystoupení v rámci dnešní The Late Show se Stephenem Colbertem.

Zdroj: forbes