Google v říjnu přijde s předplatným za YouTube bez reklam a za novou hudební službu

Komentářů (0) YouTube

Již koncem října by na sebe videoportál YouTube měl strhnout velkou pozornost, a to spuštěním nového modelu předplatného, které uživatelům umožní za poplatek si užívat obsah YouTube bez otravné reklamy. Zároveň by v rámci předplatného měla být zpřístupněna i úplně nová hudební služba YouTube Music Key.

Termín zprovoznění služby nikdy oficiálně nezazněl, ale hovořilo se o spuštění „do konce roku“. Americký portál Re/Code však přinesl zprávu o tom, že by k oné velké slávě mělo dojít již právě koncem prvního plnohodnotného podzimního měsíce.

YouTube_music_key

Výše předplatného by neměla přesáhnout hranici 10 dolarů (tedy něco přes 250 korun) a jak již bylo řečeno, benefitem za tento poplatek by uživateli neměly jen zmizet z YouTube reklamy. Za tento poplatek budou lidé moci využívat také YouTube Music Key, tedy službu, která nabídne hudební klipy ve vyšší kvalitě, možnost jejich poslechu na pozadí a dokonce možnost jednoduše hudbu stahovat pro poslech bez nutnosti internetového připojení.

Služba YouTube Music Key nicméně do České republiky zatím nedorazila a má se za to, že k tomu v říjnu ještě nedojde. Nejspíš se tak hned nedočkáme ani možnosti předplatného za YouTube bez reklam, protože bez přídavku povedené hudební služby by si nejspíš předplatné zaplatil málokdo. Je ale možné, že nás Google překvapí a po téměř ročním testovaní betaverze YouTube Music Key pustí i do dalších zemí, mezi kterými bude i Česká republika. Nechme se tedy překvapit.

Zdroj: re/code