Desátý YouTube Space otevře v Riu

Komentářů (0) YouTube

Jen pouhých pár dní poté, co bylo oznámeno chystané otevření nového zařízení YouTube Space v Paříži, Google ohlásil i příchod dalšího, v pořadí již desátého, hubu pro tvůrce. Ten tentokrát zavítá do brazilského Rio de Janeira, tedy do dějiště příštích letních Olympijských her. Jihoamerická země se tak dočká již druhého YouTube Space, protože jedno zařízení již delší dobu funguje ve městě São Paulo.

Nový YouTube Space nabídne YouTuberům stejné zázemí, jako ostatní zařízení tohoto druhu. Tvůrci tedy budou moci využívat produkční místnosti či střižny, navštěvovat různé workshopy a podobně.

rio

Umístění dalšího YouTube Space do Brazílie je možná na první pohled zvláštní krok, ale smysl rozhodně dává. Brazílie je totiž obrovská země s velkou YouTube komunitou. Několik brazilských kanálů dosáhlo milionů odběratelů a populární komediální kanál Porta Dos Fundos překonal dokonce úctyhodnou hranici deseti milionů odběratelů.

Rio je navíc městem, které si chce ještě před olympiádou co možná nejvíce vylepšit pověst a dosáhnou statutu moderního velkoměsta. Starosta města Eduardo Paes v novém YouTube Space vidí další příležitost, jak modernizovat a ozvláštnit přístavní oblast města, která je jednou z těch nejklíčovějších.

Žádné detailnější informace o zařízení ani datum jeho otevření zatím známo není. Prozatím si tedy budeme muset počkat, něž nám Google v souvislosti s desátým YouTube Space prozradí něco dalšího.

Zdroj: TubeFilter