YouTube vypustil nový průhledný přehrávač

Komentář (1) YouTube

Google na YouTube veřejně spustil nový přehrávač. Ten vypadá mnohem moderněji a vyznačuje se především průhledností svých ovládacích prvků, které jsou nově umístěny přímo do okna videa. Neexistuje již tedy žádná lišta nalepená zespodu na video. Hlavní roli hraje samotné video a na to je kladen co možná největší důraz. Ovládací prvky se objeví přímo na něm, a to až v momentě, kdy je skutečně potřebujete. 

YouTube_prehravac

Samotné ovládací prvky jdou ruku v ruce s nejnovějšími designérskými trendy. Jsou transparentní, výrazné a kontrastní. Tlačítka jsou o něco větší, ale chybí ikonka hodin, která sloužila k uložení videa k pozdějšímu zhlédnutí. Tato funkce ovšem nezmizela. Uložení videa do kýženého seznamu lze docílit stisknutím volby „Přidat do“, která se nachází pod videem.

Na první pohled je zřejmé, že u nového přehrávačem Google již nadále nepočítá se zastaralým formátem poznámek ve videu. Poznámky často zasahují přímo do ovládacích prvků přehrávače a překrývají je. Nejde na ně tedy kliknout bez toho, aby si uživatel nežádoucím způsobem zamával s posuvníkem videa. Google tak opět ukazuje, že budoucnost YouTube spočívá v nástupci Poznámek, jímž jsou tzv. Karty. Ty vypadají o mnoho lépe a navíc fungují napříč všemi zařízeními. Jednou z největších slabin Poznámek totiž bylo, že nefungovaly na smartphonech, kde se odehrává čím dál významnější podíl provozu celého videoportálu YouTube.