Interview s YouTuberem – Freescoot

Komentářů (0) YouTube

Na našem serveru dnes startuje nový seriál, který bude pravidelně přinášet rozhovory se zajímavými osobnostmi české a slovenské YouTube scény. Jako první přinášíme interview s mladým talentovaným youtuberem Jakubem Smrekem, který stojí za kanálem Freescoot.

Jak je vidět hned na úvodním videu kanálu, milovník energy drinků Jakub se nezalekne opravdu žádného tématu a jeho tvorba je velice různorodá. Na kanálu Freescoot naleznete videa jednoduše o všem, co právě frčí, což fanoušci kanálu patřičně oceňují. Jakub jich již má přes 24 000. Pojďte se tedy rovnou podívat, jak odpovídal na naše otázky.

YouTuberi.net: Kdy tě poprvé napadlo, že budeš točit videa? Kdy sis řekl, že budeš YouTuber a co tě k tomu vedlo?

Freescoot: Bylo mi 13 let, jezdil jsem závodně na freestyle koloběžce a koukal jsem na youtubery, jako je Stejk, Nejfake nebo i PadíkCZ či Tomáš Soukup, který již nenatáčí. Tito lidé, tedy až na Nejfakea, točili v té době challenge, tak mě napadlo vytvořit svoje video, kde budu jíst něco nechutného. Moje první video bylo Syrová brambora challenge. Toto video je stále na YouTube. Takhle nějak to začalo 🙂

YouTuberi.net: Proč právě YouTube? Čím se pro tebe tahle platforma liší od jiných?

Freescoot: YouTube byla jediná platforma, o které jsem v té době věděl, takže jsem nad tím ani nepřemýšlel

YouTuberi.net: Něčeho jsi již dosáhl, ale jistě někdy přemýšlíš o tom, co dál. Co je tvůj současný cíl? Čeho bys v tom, co děláš, chtěl dosáhnout?

Freescoot: Můj současný cíl je 50 000 odběratelů! Není to z důvodu, abych se mohl nějak chlubit, kolik lidí za mnou stojí, ale z důvodu, že jsem se domluvil s Benem Cristovaem, že až dosáhnu 50 000 odběratelů, tak že spolu natočíme video, což si myslím, že je super!

YouTuberi.net: Je povolání youtubera skutečnou prací? Nesetkáváš se s nepochopením a názorem, že nic neděláš a jen někde blbneš s kamerou.

Freescoot: Pokud se danému youtuberovi daří, tak ano. Jinak s názorem, že je to blbost a podobně, se setkávám málo kdy, nebo to již nepobírám. Je mi názor ostatních tak nějak jedno.

YouTuberi.net: Kde ses učil pracovat s kamerou, se zvukem, střihem a podobně?

Freescoot: Vše jsem se naučil sám, buď pomocí YouTube tutoriálu, nebo metodou pokus omyl.

YouTuberi.net: Jaké používáš vybavení? Jak důležité je vlastně pro YouTubera to technické zázemí?

Freescoot: Já používám zrcadlovku Canon 650D, základní objektiv, klopový mikrofon od SONY a jeden světelný LED panel, který mám nad kamerou. V blízké doby plánuji koupit si Soft boxy. Jinak podle mě je důležité, aby youtuber měl kvalitní obraz, zvuk a postprodukci, protože i když budete mít kvalitní obsah, tak vaše obecenstvo hned na začátku odradí špatný obraz či zvuk.

YouTuberi.net: Docela rychle se ti vyšvihl počet odběratelů. čím to podle Tebe je? A co bys poradil ostatním, aby dokázali poskočit stejným způsobem?

Freescoot: Podle mě je to hodné aférkou TVTwixx a autobus. Natočil jsem na toto video jedno názorové video, kde jsem spíše kritizoval TV Novu a podobné bulváru a video se chytlo a stalo se celkem virální. 🙂 A jak poradit ostatním? To je těžké. Přijde mi, že vše je o náhodě a správném načasování.

YouTuberi.net: V čem a jak ti pomáhají energetické nápoje? Kolik jich denně vypiješ a především mě zajímá, co říkáš na drinky s tvářemi Youtuberů. Chutnají ti? Chtěl bys mít taky svůj vlastní drink?

Freescoot: Energické nápoje mi již skoro v ničem nepomáhají, jelikož jich piju mnoho. Spíše mi chutnají. Denně vypiju dohromady třeba dvě plechovky, podle toho kdy… Energy drinky s obličeji youtuberů jsem ještě neměl a podle mě to není moc dobrý krok, jelikož na youtubery se koukají spíše děti a těm energy drink do rukou fakt nepatří.