Videoobsah lidi zajímá, důkazem je i Nike na Instagramu

Komentářů (0) YouTube

O tom, že videa hrají v dnešním komerčním světě důležitou roli, není sporu. Videa lidi zkrátka zajímají a přijdou jim zajímavé i v případě, že se jedná o reklamy. Jako důkaz tohoto tvrzení lze použít i Instagram. Když tato Facebookem vlastněná síť na sdílení fotografií umožnila sídlení videa, mělo to pozoruhodný dopad na celou řadu profilů. Když začala americká společnost Nike na Instagram vkládat video, její počet sledujících se ze 4 milionů zvedl hned trojnásobně na 12 milionů lidí.

Nike je prozatím nejmarkantnějším příkladem nárůstu zájmu o instagramový kanál v důsledku zavedení videa. Není to však jediný kanál, který zájem o video dokládá. Po zahájení nahrávání videí začal pozoruhodně růst například také kanál společnosti Victoria’s Secret.Ten se může chlubit uživatelskou základnou, která ze 4,2 milion sledujících vyrostla na 10,5 milionu lidí.

Firma GoPro vylepšila svou statistiku sledujících z 1,9 milionu na 4,2 milionu a americká NBA ze 2,3 milionu na 4,9 milionu. Pozoruhodného růstu pak dosáhl také kanál Starbucks, jež je díky implementaci videa sledován 3,7 miliony lidí namísto 2,3 miliony.

Důvodem k těmto razantním nárůstům je i fakt, že velké firmy často s videem nakládají skutečně ukázkově. Není pak překvapením, že 40 % nejsledovanějších videí na Instagramu je produkováno právě firmami. To je dáno bezesporu i tím, že společnosti spatřují v reklamně na sociálních sítích všeho druhu velký potenciál a odpovídá tomu i rozpočet, který sice bývá tajný, ale je jisté, že nebývá právě nicotný.

Zdroj: TubeFilter