YouTube chce údajně lépe konkurovat službě Twitch

Komentář (1) YouTube

Googlu se minulý rok nepodařilo koupit Twitch a tuto službu, která ovládá trh s živým streamováním her, ne úplně takticky přenechal Amazonu. Živý streaming je nicméně lukrativní oblast byznysu a YouTube tedy logicky nechce zůstat pozadu a nechat Twich slíznout všechnu smetanu. Nově se tedy YouTube podle serveru TheDailyDot chce více zaměřit na hráče a připravuje reinkarnaci svého živého vysílání.

Živé streamy na YouTube samozřejmě již delší dobu fungují. Dokonce již v roce 2010 YouTube živě vysílal zápasy indické kriketové ligy. Od té doby ale s konceptem živých vysílání YouTube prakticky nepokročil a zůstal daleko za počátečními očekáváními. Pro hráče navíc není služba úplně vhodně uzpůsobena a prakticky chybí i jakýkoli přehledný rozcestník, který by živá vysílání sdružoval a přehledně nabízel divákům. Teprve čtyři roky starý Twitch je naproti tomu zaměřený primárně na hráče her a nabízí jim servis, který vyžadují.

Situaci má ve prospěch YouTube obrátit padesátka inženýrů, které Google údajně pověřil prací na živém streamingu v rámci YouTube. Společnost se ovšem k těmto zvěstem vyjádřila poměrně odmítavě. Oficiální vyjádření bylo zasláno jako animovaný GIF, který si můžete prohlédnout zde.

Zdroj: TheDailyDot