YouTube spouští nový systém anotací. Jmenují se „karty“

Komentářů (0) YouTube

YouTube zprovoznil novou podobu anotací, které mají podobu speciálních karet. Na některých kanálech spustila společnost vylepšené anotace již v prosinci. Jak ale YouTube v minulém roce sliboval, nyní se novinka dostává plošně mezi všechny uživatele.

Jak již bylo řečeno, anotace na YouTube mají nově podobu karet. Ty jsou dostupné i na mobilních zařízeních a mají za cíl fungovat lépe napříč platformami. Podle toho co jsme zatím viděli, máte možnost si vybrat a nastavit několik videí nebo playlistů, na která bude jednodušší přejít. To samé se bude týkat přidružených webových stránek, „donations“ (až začnou v Česku fungovat) anebo e-shopů, které jsou v katalogu YouTube.

Optimálním využitím nové funkce by se měla stát takzvaná endcard. Zatímco doteď jste jí museli zakomponovat ve střihovém software přímo do videa a to následně tak uložit, což mohlo být technický náročné zejména pro začátečníky, nyní si endcard můžete sami „zahrát“ jako součást děje a doplnit ji novým formátem anotací.

10864168_767977896608598_1045455826_o

Podle našich informací se připravují také nové endcards pro videa, uvidíme tedy, co se ještě změní. Jak víte, před časem jsme vás informovali o jiném vzhledu podobných poznámek.