YouTube Music Key: nová předplacená služba přehraje klipy bez reklam

Komentářů (0) YouTube

Po více než roce příprav se do rukou blogerů dostaly první screenshoty nové, placené, hudební služby YouTube Music Key. Za deset dolarů měsíčně zpřístupní obří YouTube knihovnu videí, která bude možné přehrávat bez reklam. Pro uklidnění české paniky, standardní služby serveru YouTube zůstanou přístupné stále zdarma. Předplacená služba nabídne jen několik výhod navíc.

Za stejné peníze, kterou chce za své služby předplacená služba Spotify, tedy deset dolarů, se YouTube chystá nabízet daleko širší archiv hudby. K dispozici budou všechna videa (k přehrání i bez obrazu jen jako audio záznam), která na síti YouTube najdete. Uživatelé tak k dispozici dostanou víc než dvacet milionů klipů včetně remixů, coverů nebo záznamů z koncertů.

Přehrávání i v offline

Služba YouTube Music Key umožní stahovat videa pro pozdější off-line přehrání. Aplikaci bude také možné nechat běžet na pozadí s vypnutým displejem. Uživatelé YouTube Music Key by měli mít zadarmo automaticky přístup k sesterské předplacené službě Google Play Music All Access (v Česku Google Play Music Naplno), která by se v budoucnu měla pro sladění značek přejmenovat na Google Play Music Key.

Až na nový rok

Nová služba by měla odstartovat nejdříve se začátkem nového roku. YouTube podepsal smlouvy s umělci z velkých nahrávacích společností jako Universal, Warner Music nebo Sony Music Group. Zahájení prodeje prozatím oddaluje vyjednávání s nezávislými hudebními producenty.