Aplikace YouTube Creator Studio je již v App Store

Komentářů (0) YouTube

Nedávno Google na svém oficiálním blogu pro tvůrce videí na YouTube oznámil, že představí novou aplikaci pro Android a iOS pro správu videí a jak slíbil, tak také dnes učinil. YouTube Creator Studio je ode dneška dostupné v App Store. Aplikace pro tvůrce videí konečně přináší dlouho žádaný nástroj pro správu obsahu z mobilních zařízení a kromě základní úpravy metadat videí dokáže zobrazovat analýzu vašeho kanálu nebo umožní moderovat komentáře.

YouTube Creator Studio

Hlavní stránka aplikace nabídne základní přehled kanálu. Shlédnutí, počet přehraných minut a počet nových odběratelů za poslední měsíc, seznam nedávno nahraných videí i vybrané komentáře. Každou sekci můžete otevřít zvlášť pro podrobnější přehled.

Analýza zobrazí statistiky kanálu včetně odhadu výdělku, přičemž po rozkliknutí jednotlivých grafů můžete zvolit období a sledovat vývoj grafů. Možnosti jsou omezené, nelze třeba zvolit vlastní rozsah ani vidět všechny statistky najednou pro určité období, poskytuje alespoň základní přehled.

Seznam videí zobrazí naposledy nahraná videa, počet shlédnutí, hodnocení i počet komentářů. Otevřením samostatných videí pak můžete sledovat statistiky včetně statistik v reálném čase, komentáře a dokonce upravit název, popis, dostupnost videa (včetně publikace) nebo video rovnou smazat.

Poslední sekce pak umožňuje kýženou správu komentářů. Z okna lze schvalovat zatím nepublikované komentáře, odpovídat, lajkovat, mazat komentáře nebo je je nahlásit. Odsunutím hlavní stránky tahem doleva pak získáte z libovolné obrazovky přístup k veškerým notifikacím z YouTube.

Příjemnou vlastnosti aplikace je možnost přepínat mezi více účty spojených s vaším e-mailem, což se hodí, pokud například spravujete více kanálů z jednoho účtu. YouTube Creator Studio najdete v App Store zdarma, zatím pouze pro iPhone.