Youtube testuje nové uživatelské rozhraní

Komentářů (0) YouTube

YouTube možná opět bude měnit layout celého video portálu, alespoň to naznačuje aktuání testování. nemělo by se zdaleka jednat o tak rozsáhlý redesign jako v březnu 2013, spíše o menší kosmetické změny, které celé rozhraní provzdušní. Je zde evidentní inspirace mobilním layoutem ve jménu zjednodušení.

Youtube testovací layout

Na hlavní stránce je v testovací verzi méně elementů. V každém řádku jsou nyní maximálně tři videa vertikálně na rozdíl od současného designu, kde se počet sloupců mění v závislosti na šířce prohlížeče. Uživatelé nyní mohou schovat průvodce na jakékoliv stránce. Doposud bylo schovávání možné jen při přehrávání videa, s novým layoutem budou mít návštěvníci větší volnost.

Doporučená videa ke sledování a vlastní odběry mají vlastní nabídku ve středu, uživatelé tak mohou přepínat mezi zobrazením aniž by museli zobrazit celého průvodce. Dále tlačítka pro Nastavení a Nahrávání videa jsou umístěny na pravém bočním panel a jsou tedy přístupnější, YouTube tím chce pravděpodobně také přimět uživatele, aby více nahrávali videa.

Nakonec barevné pozadí má nádech do šeda, což je další změna proti současnému zářivě bílému pozadí. Změny se samozřejmě nemusí ve finále projevit v plné šíři, jde pouze o testování a do konečné podoby se může ještě mnoho změnit. Nicméně se zdá, že YouTube plánuje rozhraní co nejvíce zjednodušit a minimalizovat množství zobrazených prvků.